Гра-моделювання відбувалася на тему виборів Президента України

У понеділок, 15 квітня, на запрошення Молодіжної ради міста Рівного, команда «Активної Громади» Рівного від Інституту «Республіка» провела гру-моделювання  «Право вибору». Учасниками були учні дев’ятого класу Загальноосвітньої школи №18 міста Рівного.

Гра-моделювання, Рівне АГ (3)

Під час гри учні дізналися про те, які є «ролі» у виборчому процесі, окрім кандидатів. У грі-моделюванні були «задіяні» – спостерігачі, ЗМІ, поліцейський, виборча комісія, центральна виборча комісія, політична партія, громадська організація та громадяни. Модераторки Наталія Малиновська та Наталія Головач розповідали учням у чому важливість кожного з учасників та про те, що вибори регламентуються Законом України «Про вибори президента України». Зокрема, детальніше розповіли, що це за виборча комісія, які обов’язки має та в чому полягає важливість роботи виборчої комісії (дільничної).

Гра-моделювання, Рівне АГ (1)

А хто такі спостерігачі і для чого вони? Чи можливо вони взагалі не потрібні на виборах? – звучало запитання. Активісти наголосили, адже вони в день виборів спостерігають за ходом голосування, аби не було порушень. Зокрема, розповіли про те що, спостерігачі є не лише від партій/кандидатів, а й від громадських організацій та іноземних країн.

За словами Наталії Головач, кожен з учасників, виконував свої ролі на відмінно! ЗМІ – гостро реагувало на виступи кандидатів, або ж нейтрально висвітлювали. Поліція – реагувала на запити від громадян, громадська організація – слідкувала за діяльністю та законністю дій кандидатів. Самі ж кандидати – яскраво заохочували «голосувати» за себе, а виборці – ставили гострі питання, на зразок : «А яким чином ви збираєтеся подолати корупцію?»

Гра-моделювання, Рівне АГ (2)

Також, під час модельної гри серед кандидатів відбулися міні-дебати, під час яких вони відповідали на гострі питання громадян – і було по-справньому «гаряче»! – говорить Наталія Головач, комунікаційна координаторка ВІ «Активна Громада» у Рівному.

Для всіх ці «ролі» були новими, але кожному було по-своєму цікаво. Один з учнів, який був в ролі кандидата, зазначив наступне: «Це справді цікаво, і хоча нам ще далеко до голосування, але цікаво було дізнатися, як воно все відбувається на такому змоделюваному варіанті».

Наприкінці гри обговорили з учасниками їхні враження та наголосили – кожен голос важливий!