ми б хотіли, щоб ці фрагменти вистави викликали протест у глядача 

– Галина Джикаєва.

14044993_1259004790785534_581187870_o

13 серпня жителям Горішніх Плавнів Полтавської області презентували документальну виставу, що змушує замислитись, якою ж має бути наша держава – «Вам тут не демократія»Назва  – це слова, які одна з героїнь вистави почула від чиновника.

Автори вистави навмисно піднімають актуальні, злободенні проблеми: як жити далі? яке майбутнє чекає на нас? якою має бути наша країна? що ми можемо зробити, аби зламати бюрократичну машину?

«Мене дивує, що люди нормально сприймають те, що ми в своїх ролях паплюжимо національні символи – зачитуємо у церковному стилі уривки Конституції України, гімн переробили під «Ще не вмерли секондхенди». Коли я задумалась, чому глядачі не обурюються, то напевно знайшла відповідь: вони щодня це бачать з екранів телебачення, що наша влада більш схожа на цирк, ніж на інституції служіння суспільству. Проте ми б хотіли, щоб ці фрагменти вистави викликали протест у глядача…», – ділиться враженнями режисер Галина Джикаєва.

14012889_1259005007452179_1421655934_o

У в ході дійства разом з групою акторів театру «PostPlayТеатр» безпосередню участь брали самі глядачі. Вони малювали образ демократії, визначали проблеми та свого ворога, яким виявилася не лише сусідня держава, а й власна байдужість, позиція нейтральності та страх.

«У переселенців та корінних мешканців проблеми єдині – немає належного медичного обслуговування, брак робочих місць, низька якість надання послуг державними органами тощо. Проблема в тому, що немає діалогу між різними групами населення, владою та громадою. Проте гідру можна побороти лише разом», – зазначив переселенець Микола.

Глядачі зауважили, що вкрай важливо знаходити єдиний майданчик обміну думками для влади й громадян задля спільного вирішення однієї з найгостріших проблем – байдужості суспільства.

«Такі проекти дають можливість зібрати різних мешканців разом – вимушених переселенців, місцевих жителів, депутатів, громадських активістів. Вони мають змогу знайомитися ближче, спільно шукати шляхи розв’язання проблем у відносинах влади і громади. Це, в свою чергу, сприяє активізації населення», – зауважив координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» у м. Горішні Плавні Володимир Дмитренко.

Нагадаємо, що минулого тижня виставу «Вам тут не демократія» побачили й жителі Ужгорода. А вже в суботу, 20 серпня, виставу покажуть в м. Маріуполь.

Примітка. «Народний театр» – це театр швидкого реагування, що розповідає про гострі повороти в політиці та соціуму з метою формування взаємопорозуміння в українському суспільстві в постконфліктній фазі. Проект реалізується ВГО «Інститут «Республіка» у співпраці з «Post Play ТЕАТР». У 2014-2015 роках в рамках проекту були проведені дві вистави – «Дерево життя» (м. Київ) та «Сіра зона» ( м. Запоріжжя).

Партнер проекту: Регіональне представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта.