Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 09.08 – 16.08

 с. Обознівка, Кіровоградська обл.

9 серпня на території с Обознівки активісти ініціативи «Активна Громада» проводили опитування в селі щодо участі громадян у життєдіяльності їх населеного пункту. Під час проведення зустрічей активісти консультували мешканців Обознівки про можливості застосовувати ними інструментів участі громадян, зокрема щодо електронних петицій, громадських слухань та проведення зборів. Про більшість інструментів участі люди знають але, нажаль, не часто застосовують на практиці.

 

м. Южне, Одеська обл.

8-9 серпня представники «Активної Громади» проводили соцопитування щодо участі громадян у житті міста, паралельно інформуючи жителів Южного про різновиди інструментів участі та особливості їх використання.

Позитивним моментом є  те, що числена кількість людей знають про існування більшості інструментів прямої демократії (електронні петиції, громадські слухання), та майже ніхто не користується ними, оскільки вважають їх недієвими. Активісти у свою чергу, мали можливість продемонструвати людям протилежне завдяки газеті «Наші Вісті», у якій повністю відображені успіхи та досягнення «Активної Громади» за останній місяць.

м. Луцьк

10 серпня під час проведення опитування мешканців міста Луцька з метою виявлення участі громадян у життєдіяльності їх населеного пункту, представниками «Активної Громади» було виявлено, що близько 80 % громадян не знають свого місцевого депутата, а саме, хто був обраний до Луцької міської ради по їх округу.

Луцьк 1

Під час аналізу сайту Луцької міської ради, активісти знайшли рубрику «Прийом громадян депутатами», де вказано лише дні і години прийому. У графіці прийому громадян депутатами фракції ПП «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» вказані лише номери округів, за якими пересічний мешканець не зможе знайти інформації.

У зв’язку з тим, що незнання людей свого місцевого депутата значно знижує ймовірність використання інструментів впливу на місцеву владу, координатором «Активної Громади» скеровано звернення до Луцького міського голови.

У ньому активісти просять врегулювати це питання, розробивши на сайті міста графу із даними про округи, по яких депутати були обрані до міськради. Мешканці міста Луцька мають знати, до котрого із депутатів у разі необхідності вони мають звертатися.

м. Кропивницький

10 серпня у місті проводився на тренінг щодо написання успішних проектів, який організувала ГО «Територія успіху» (керівник Інга Дуднік). Серед присутніх зібрались представники «молодих» громадських організацій та ініціативних груп, зокрема були і учасники «Активної Громади».

Під час зустрічі обговорювалася низка питань, серед ключових тем для майбутніх проектів була – децентралізація, об’єднання територіальних громад, залучення людей до управління місцевими справами тощо. Під час цього заходу, координатор «Активної Громади» надав інформацію про Всеукраїнську ініціативу та результати її діяльності.

кропив3

12 серпня пройшов публічний захід «Активна громада-успішне село» в селі Івано-Благодатне Кіровоградського району Кіровоградської області. Під час зустрічі, представники «Активної Громади» Кіровоградщини поінформували сільських жителів про реформу територіального управління в Україні, ознайомили присутніх з інструментами громадської участі.

м. Скадовськ

10 серпня Довгострокова компанія «Адвокасі» дійшла переломного періоду. Жителі східного мікрорайону Скадовська більше 2-х років відстоювали право збереження філії міської бібліотеки Скадовської ЦБС в цьому багаточисельному житловому районі.

Спільними зусиллями «Активної Громади» та небайдужих жителів чиновникам нагадали, що культура – це джерело процвітання нації, де багато творчих людей старшого покоління та ініціативна молодь створили «Творчу майстерню», аби не дати закрити міську бібліотечну філію.

Скадовськ1

І ось, на даному етапі, міщани отримали нове приміщення. Прийнято рішення Скадовською міською радою 08.08.2016 «Про надання в оренду комунального приміщення по вул. 33 Гв. Дивізії, 1/10», КЗ «Скадовська централізована бібліотечна система». Попереду учасників чекають ремонтні роботи, залучення фандрайзингової компанії та облаштування нового приміщення.

 

Також 10 серпня в смт. Лазурному Скадовського району відбулось перше громадське обговорення щодо можливого добровільного об’єднання територіальних громад Лазурного, Володимирівки, Новоросійська, Лиманського Скадовського району та Новософіївки, Калинівки і Петрівки Голопристанського району Херсонської області.

Координатор регіонального Офісу реформ з децентралізації та розвитку в Херсонській області Оксана Селюкова пояснила основні принципи та механізми децентралізації, розрахунки спроможності громад Лазурного та Володимирівки. За її словами об’єднана громада за своїм адміністративним устроєм нагадує малий район з його службами, наприклад фінансовим управлінням, службою автодоріг, управління освіти, культури і спорту.

Скадовськ2
Координатор “Активної Громади” Римма Бараненко наголосила, що процес децентралізації нелегкий, але вже є організації, які консультують і всіляко підтримують громади, що вирішили об”єднуватися: «Інформація — це наша сила», – зазначила виступаюча.

У результаті обговорення, в установленому порядку не приймалося ніяких юридичних рішень, лише пропозиції громадян. Виступаючі неодноразово завірили громадян, що ніякі рішень без відома та участі громади не приймаються. Із юридичним механізмом об’єднання громад можна ознайомитися за допомогою наглядної схеми «Про добровільне об’єднання громад» зі свіжого номеру газети «Наші вісті», яку розповсюджували гості з області.
У підсумку  Лазурненській селищній раді дали доручення сформувати робочу групу з представників ради та громадськості по підготовці проекту рішення по об’єднанню громад.

 

м. Ужгород

10 серпня в Ужгородській міській раді відбулося перше засідання експертної комісії з питань реалізації у місті Громадського бюджету.

Керівник комісії – перший заступник міськголови Іштван Цап, секретар – начальник відділу міжнародних ґрантових програм та інновацій Вікторія Тарахонич, члени комісії – начальник управління містобудування та архітектури Олег Боршовський, депутати міськради Микола Сюсько та Олеся Афанасьєва, координатор ВГО «Інститут Республіка» Микола Яцков, а також начальник Центру надання адмінпослуг Жанна Павлув обговорили першочергові питання, які потрібно врегулювати, щоб якісно підійти до втілення проекту у життя.

Ужгород 1

Зокрема, врегулювали механізм подання заяв у паперовому вигляді. Зійшлися на тому, що приймати їх буде відділ роботи із зверненнями громадян, відповідні зміни внесуть у рішення сесії міської ради. Крім того, вирішили, що наразі потрібно скрупульозно попрацювати над системою голосування, щоб із листопада 2016 року – початку першого голосування – вона якісно працювала.

Громадський бюджет – це ефективний та дієвий механізм, який нинішня міська влада Ужгорода активно втілює для залучення громади у процес розпорядження бюджетними коштами. Нагадаємо, на виконання рішення сесії, а саме на втілення у життя Положення про громадський бюджет м.Ужгорода, передбачено виділити у 2017 році 3,5 млн. грн. Згідно з документом, виділятимуть кошти тільки на ті проекти, реалізація яких можлива протягом одного бюджетного періоду.

м. Добропілля

10 серпня в приміщенні ДК шахти «Добропільська» відбулася інформаційна зустріч «Пошук ресурсів для сталого розвитку громади». На ній були присутні представники Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада», представники Добропільського району, міської ради та активісти.

Мета даного проекту – підсилення ролі новообраних представників органів місцевого самоврядування і громадськості в організації життя територіальних громад. Також серед завдань – сформувати розуміння потреб населення та пошук можливостей і ресурсів для сталого розвитку Добропільської території. На зустрічі активісти надали інформацію про розробку та реалізацію проектів ДФРР.

Добропіл1

10-11 серпня представники «Активної Громади» проводили заплановану інфогодину та опитування мешканців щодо участі громадян у життєдіяльності їх міста. Під час зустрічей активісти також надавали консультації та проводити інформування стосовно прямих інструментів участі. Як виявилося, інструменти участі мешканці знають. Проте, використовувати їх не можуть не тільки тому, що не вміють, а зазвичай тому, що не вірять у вирішення їх питань та реальності впливу на владу.

У ході проведення опитування також виявлено, що мешканці зовсім не знають ні обласних депутатів, ні місцевих. Тому координатором «Активної Громади» буде внесена пропозиція, щоб на сайті міської ради були зазначені депутати та вулиці, за якими вони закріплені. Або ж слід створити інформаційні листки на будинки, де буде розміщена контактна інформація закріпленого депутата міської ради, дільничого та інші контактні дані.

м. Запоріжжя

11 серпня «Активна Громада» в місті Запоріжжі проводила цілий день інформаційні години з розповсюдженням газет «Наші Вісті». Активісти роз`яснювали поняття, що таке децентралізація та інструменти участі громадян, як ними користуватися і які результати можна отримати. Було наведено низку позитивних прикладів завдяки публікаціям реальних результатів у Всеукраїнські газеті «Наші Вісті»

Інформгодини проводилися у приймальні міськвиконкому та зупинці біля міськвиконкому. Люди цікавляться, задають питання.

 

м. Горішні Плавні

12 серпня представники «Активної громади» зустрічалися з Олегом Сорокою, депутатом Горішньоплавнівської міської ради від ПП “Наш край”, членом постійної комісії з питань економічної політики, бюджету, фінансів, підприємницької діяльності та здійснення регуляторної політики.

Під час півторигодинної бесіди сторони обговорили безліч питань життєдіяльності міста в умовах децентралізації. Говорили про прозорість роботи міської ради, громадську активність мешканців та співпрацю влади та громади.

Приємністю виявилося розуміння паном Олегом важливості дотримання норм Закону України «Про доступ до публічної інформації» в частині доступу до засідань колегіальних суб’єктів владних повноважень (сесії міської ради, наприклад). Також обговорили можливість трансляцї засідань колегіальних суб’єктів владних повноважень в мережі Інтернет.

Горішні

Коли мова зайшла про об’єднання територіальних громад, то виявилося, що питання бюджетів ОТГ є не до кінця зрозумілим, по ньому майже немає інформації. Тому є потреба розробити інформаційну кампанію, чи хоча б інформативні буклети з цієї теми. Адже питання наповнення бюджетів ОТГ є одним з каменів спотикання, який не дає об’єднуватися вчасно, тобто в період отримання з боку держави та міжнародних програм підтримки субвенцій, грантів та інших грошових вливань.

Не обійшлося й без партисипаторного бюджету. Активісти обговорили з паном Олегом можливість впровадження цього інструменту участі в Горішніх Плавнях. Після пояснення процедури, пан Олег підримав цю ідею. Адже розуміння своїх можливостей та відповідальності членами територіальної громади, підвищить їхню активність задля вирішення наболілих питань та багаторічних проблем шляхом написання гідних проектів, що сприятимуть розвитку міста та покращенню благоустрою дворів, вулиць, мікрорайонів.