20 берlogoZMP_jp-150x150езня в Києві за участі експертів Всеукраїнської ініціативи “За мирний протест!” відбулася прес-конференція “Перспективи опозиційного повстання після року рекордної протестної активності. Результати моніторингу протестів та репресій Центру дослідження суспільства”

2012 рік став рекордним за загальною кількістю протестних подій та за кількістю насильницьких протестів. 14 березня опозиція почала Всеукраїнську акцію «Вставай, Україно!», закликавши громадян на боротьбу за відставку Віктора Януковича.

Центр дослідження суспільства презентував результати дослідження останніх тенденцій у протестній активності 2012 року та початку 2013 року, причин рекордної кількості протестів та рекордної кількості насильницьких протестів, зокрема. Окрему увагу було присвячено тенденціям репресій щодо протестувальників з боку правоохоронних органів та загрозам проекту Закону №0918 «Про порядок організації і проведення мирних заходів» для свободи мирних зібрань в Україні.

У прес-конференції взяли участь:

Володимир Іщенко — соціолог, керівник відділу вивчення соціальних протестів Центру дослідження суспільства;

Володимир Фесенко – голова Центру прикладних політичних досліджень «Пента»;

Володимир Чемерис — правозахисник, голова ВГО «Інститут Республіка», експерт Всеукраїнської ініціативи «За мирний протест!»;

Остап Кучма — експерт Центру дослідження суспільства.