cherkassy-300x19921 березня близько 500 громадських та політичних активістів після штурму міськради м. Черкаси домоглися відміни одного із антиконституційних рішень міськвиконкому, яке незаконно встановлювало обмеження на місця для протестів. Інше рішення – про встановлення терміну повідомлення влади про заплановані заходи – міський голова пообіцяв винести на громадські слухання, а потім знову винести на сесію. Це все відбулося після того як Всеукраїнська ініціатива “За мирний протест!” зробила заяву в місцеві ЗМІ про антиконституційність даних рішень міськради

Приводом для масового протесту черкащан стало те, що 20.02.2013 та 21.02.2013 Черкаський міськвиконком ухвалив рішення №190 та №194, які всупереч Конституції України обмежують свободу мирних зібрань в місті.

Після цього 24 лютого ВГО “Інститут Республіка” разом з Всеукраїнською ініціативою “За мирний протест!” зробили заяву в місцеві ЗМІ, яка в тому числі призвела до штурму міськради. В заяві експерти зі свободи мирних зібрань акцентували, що органи місцевої влади не є законодавчими органами, а їх рішення не є законодавчими актами, тому Черкаський міськвиконком не має жодних конституційних повноважень встановлювати конкретні терміни повідомлення про мирні зібрання. Правозахисники наголошують, що на сьогодні конкретні терміни повідомлення про мирні зібрання в Україні законодавчо не врегульовано. Конституція України гарантує громадянам право на свободу мирних зібрань, а отже, люди можуть повідомляти про свої зібрання у будь-який момент, який передує зібранню.