ZMP_400x400 15 березня в Сімферополі за участі громадських активістів, представників ЗМІ та місцевої влади, суддів та міліції в рамках діяльності Всеукраїнської ініціативи “За мирний протест!” відбувся круглий стіл та семінар “Право на мирні зібрання і практика його реалізації в Україні. Кримський контекст”.

Захід організовано Кримським правозахисним центром «Дія», мережею правових приймалень Криму, а так само ВГО «Інститут Республіка» в рамках діяльності Всеукраїнської ініціативи «За мирний протест!» За підтримки Національного фонду підтримки демократії та Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив.

Учасниками семінару були представники громадських організацій, соціальні активісти та журналісти, а також зацікавлені жителі Криму.

Під час семінару будли висвітлені теми щодо нинішньої ситуації з реалізацією права на свободу мирних зібрань в Україні та світі, ефективні техніки громадського лобіювання, а також актуальність даного питання в Криму. Учасники отримли інформацію про стандарти реалізації права на свободу мирних зібрань.

Експертами семінару виступили:
Володимир Чемерис – керівник ВГО «Інститут Республіка»
Олександра Дворецька – глава Кримського правозахисного центру «Дія»
Михайло Каменєв – член Консультативної ради при Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини.

Навчання проходило на прикладі вдалих громадських кампаній та кампаній громадського тиску, лобіювання та успішної судової практики.

Також, учасники семінару отримали практичні навички у сферах:

– безперешкодного проведення мирних зібрань;

– взаємодії з правоохоронними органами під час мирних зібрань;

– повідомлення про мирні зібрання, успішного алгоритму дій;

– оскарження рішень у суді;

– роботи з молодими активістами, співробітництва;

– використання нових медіа;

– ефективної роботи з медіа і ЗМІ;

– особливостей проведення мирних зібрань в Криму.