Де шукати звіт депутата: на стовпі, в  газеті чи в поштовому ящику? Депутати місцевих рад навчать, як прозвітувати, щоб втратити мандат.

У четвер, 18 травня, в Українському кризовому медіа-центрі відбудеться представлення даних аналізу звітів депутатів місцевих рад. Початок об 11:00.

Спікери:
– Олександра Скиба, заступниця голови Інституту «Республіка»;
– Юрій Середа, юрист Інституту «Республіка».

Про дослідження:
Інститут “Республіка” протягом лютого-квітня 2017 р. аналізував тенденцію щодо звітування депутатів місцевих рад за 2016 рік. Аналіз стосувався наявності звітів та їх доступності для пересічного громадянина.

В ході аналізу було виявлено, які ради та партії виконують ЗУ “Про статус депутатів місцевих рад”, а які навпаки – грубо порушують закон. Окрім того, була виокремлена загальна тенденція по Україні щодо звітування депутатів місцевих рад.

Нагадаємо, що звітування – обов’язок депутатів, який вони повинні виконувати щорічно, але можна й частіше – якщо цього забажають виборці чи органи самоорганізації населення. Неподання звіту депутатом є підставою для його відкликання, у силу положень ст. 37 ЗУ “Про статус депутатів місцевих рад”.

Для аналізу було взято 24 населених пункти з усієї України. Серед них 11 обласних центрів: Вінниця, Житомир, Запоріжжя, Кропивницький, Луцьк, Рівне, Суми, Тернопіль, Ужгород, Херсон, Черкаси; 11 міст обласного та районного значення: Богуслав, Горішні Плавні, Дергачі, Добропілля, Дрогобич, Жмеринка, Зіньків, Кам’янець-Подільський, Рубіжне, Скадовськ, Южне та 2 села – Тарасівка, Києво-Святошинського району Київської області, та Обознівка, Кіровоградського району Кіровоградської області.