Ідеєю для першої петиції в Богуславі є «зниження ставки за приватизацію житла у багатоквартирних будинках». Найважливіший крок – за жителями міста, які мають розпочати брати на себе відповідальність за розвиток і зміни свого краю.

Цього тижня в Богуславі спільними зусиллями представників міськради та активістів запрацював новий інструмент прямої демократії – електронні петиції. За словами розробників, така ідея назрівала давно, ще після подій Революції Гідності. Проте, першочергової потреби в його запровадженні не було. Зрештою, чим більше часу спливало, тим більше було зрозуміло, що з’являється політична воля до прийняття даного рішення.

Ініціатором уведення електронних петицій в м. Богуслав був депутат міської ради Юрій Мотрич («Сила Людей»), котрий лобіював це питання з першого дня своєї каденції. І спершу потрібно було переконати міжфракційне депутатське об’єднання «Прозора Рада» (коаліція утворена на противагу промерській більшості, куди входять депутати від партій «Сила Людей», «Батьківщина», «Свобода», «Самопоміч, «Солідарність»). Далі, за словами активістів, розпочалася «боротьба» проти депутатів з табору міського голови, які говорили про «більш важливі питання». Зрештою, увесь процес зайняв більше року і став можливим тільки після кардинальної зміни сил у міській раді – за петиції проголосували майже всі.

На стадії імплементації даного рішення долучилися й команда «Активної Громади Богуслава», оскільки виявилося, що більшість працівників апарату міської ради вважали, що прийняття рішення достатньо, аби петиції працювали.

«Єдиним, хто допомагав і сприяв подальшому розвитку ідеї був секретар міської ради Юрій Смоляр. Але оскільки одна людина фізично не може впоратись з усім, то ми допомогли з контактами з «єдиної системи електронних петицій». Потім підготували всі необхідні матеріали та документи, взяли  участь у «війні» за доступ до «адмінки» сайту міської ради і, зрештою, усе запрацювало. Е-петиції – це сучасно, круто, молодіжно, а головне – дієво!» – зауважила координатор ВІ «Активна Громада» в м. Богуслав Анастасія Ращенко.

Наразі, система діє менше тижня. Проте, активісти планують масштабну інформаційну кампанію, аби навчити людей користуватись новим для них інструментом та якомога швидше змінювати місто.