Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 25.04. – 11.05.
м. Рівне
25 квітня
Нещодавно активісти підписали ще один Меморандум про співпрацю. Документ у сфері суспільно-політичного розвитку підписали декан факультету політико-інформаційного менеджменту Національного університету «Острозька академія» Віталій Лебедюк та ГО «Всеукраїнське громадське об’єднання «Інститут «Республіка».
Під час зустрічі сторони поспілкувалися щодо можливості залучення студентів та викладачів НаУ «Острозька академія» до заходів Інституту «Республіка» в рамках кампанії «Активна Громада: право вибору». Також обговорили інструменти сприяння щодо залучення свого оточення до впливу на розвиток громади.
27 квітня відбулась зустріч представників Острозького дебатного осередку та Інституту «Республіка». Під час зустрічі сторони підписали меморандум про співпрацю та обговорити ще свіжі враження від проведення міського етапу ораторського турніру.
«Члени Острозького дебатного осередку – активні студенти різних спеціальностей, які є частими учасниками різноманітних заходів, як локального, так і всеукраїнського рівня. Віримо, що саме такі молоді активісти спрятимуть розвитку громади та стануть каталізаторами змін в державі», – зауважила волонтер ВІ «Активна Громада Рівного» Інституту «Республіка» Юлія Колесник.
м. Дергачі, Харківська обл.
25 квітня під час зустрічей з громадянами представники «Активної Громади» детально зупинилися на інструментах участі громадськості в публічній політиці на місцевому рівні, а також обговорили процеси реформування виборчого законодавства.
За словами координатора ініціативи Світлани Пікалової, у ході бесіди було приємно чути, що люди підтримують запровадження виборчої системи на пропорційній основі з відкритими списками. Люди схвально ставляться до ідеї запровадження відкритих регіональних списків, оскільки це дасть змогу представникам з усіх регіонів рівномірно розподілитися у парламенті.
28 квітня
У місті Дергачі Харківської області представники «Активної Громади» провели інформаційні години, під час яких розповсюдили інформаційні матеріали щодо ключових гравців місцевого самоврядування. А також активісти поговорили з місцевими мешканцями про реформу децентралізації, перебіг виборчої реформи та необхідність змін у даній системі.
У ході дискусій було роз’яснено про фінансові переваги децентралізації, перерозподіл податків на користь місцевих бюджетів та зміцнення доходів місцевих бюджетів внаслідок об’єднання громад. За словами активістів, зустрічі відбувалися переважно з молоддю, адже за нею наше майбутнє і подальша підтримка процесів децентралізації.
м. Кропивницький
3 травня регіональний координатор «Активної Громади» Анатолій Стоян провів семінар для студентів медичного факультету Донецького національного медуніверситету МОЗ України. Під час заходу інформував учасників про концепцію вищевказаної кампанії, реформи, що відбуваються в Україні, зокрема, медичну, освітню, місцевого самоврядування, виборчу.
У ході дискусії учасники обмінялися думками щодо впровадження страхової медицини, важливості голосування молоді під час президентських, парламентських та місцевих виборів, зокрема в утворених ОТГ. За результатами семінару двоє студентів виявили бажання приєднатися до активної діяльності та представляти «Активну Громаду» у своєму університеті.
м. Дрогобич, Львівська обл.
3 травня пройшла чергова інформаційна година у місті Дрогобич від ВІ «Активна Громада». Під час спілкування з мешканцями міста активісти говорили про інструменти участі громади та впливу на рішення місцевої влади, про виборчі системи та наболіле – те, що на думку людей, треба негайно змінити. Позбавляти мандатів за «тушканство» (перебіжчиків), запровадити обов’язковість проходження перевірок на детекторі брехні та здача наркологічних аналізів тощо.
Як зазначає координатор ініціативи Марія Кульчицька, люди були активні, при чому настільки, що навіть після завершення інфогодини, дискусія продовжилась на інших вулицях міста.
м. Житомир
4 травня члени «Активної Громади Житомирщини» Олексій Проноза та Василь провели інформаційну годину в Шодуарівському парку відпочинку. За їх словами, під час спілкування з мешканцями вони ще раз впевнилися, що представники влади та прості люди живуть у різних світах. І мешканці потребують додаткового стимулу для активізації та початку змін із себе.
З молоддю активісти поспілкувались про стипендії, про освітню реформу та їхній можливий вплив на дані процеси.
м. Богуслав, Київська обл.
6 травня в Богуславській спеціалізованій школі № 1 відбулася перша робоча зустріч координатора ВІ «Активна Громада» Анастасії Ращенко з директором школи. Учасниками зустрічі також стали студентки-дебатери Юлія Петрученко та Яна Логойда, які здобули 3 місце на Національному дебатному турнірі. Метою зібрання стала ідея створення першого в місті дебатного (дискусійного) клубу на базі вказаної школи із залученням школярів та студентів міста.
Під час зустрічі вдалося обговорити організаційні питання, сторони думали над назвою та тематикою клубу, графіком роботи, активізацією молоді та способами залучення до дебатного мистецтва. На наступному тижні планується перше засідання клубу з його першими учасниками, на якій мають затвердити статут, остаточно визначитися з назвою і тематикою дискусій.
с. Обознівка, Кіровоградська обл.
6 травня «Активна Громада» с. Обознівки провела інфогодини біля місцевого Будинку культури та у сусідньому селі – Катеринівці. Як показало опитування, взаємодія громадян з обраними особами, особливо обласної та Верховної Ради, не є достатньою. Тому, активісти намагалися з’ясувати причини, що заважають мешканцям звертатися зі своїми скаргами та пропозиціями до народних обранців.
За словами регіонального координатора ініціативи Сергія Міценка, найчастішою проблемою виявилась банальна пасивність населення. «Кому ми потрібні зі своїми проблемами?» – На що доводилося пояснювали, що депутати і обиралися саме для вирішення «наших» проблем. Для спонукання активності громадян наводили успішні приклади їх вирішення при взаємодії з парламентарями.
м. Южне, Одеська обл.
10 травня представники ВІ «Активна Громада» провели для мешканців міста інформаційну годину. Цього разу, окрім інформування про діяльність та успіхи ініціативи, обговорювали питання, котрі стосуються роботи ОСББ. Мешканці висловлюють, переважно, недовіру до подібних нововведень, із острахом ставляться до чергових змін. Тому координатор ВІ «Активна Громада» в м. Южне Андрій Коновалов, намагався розвіяти міфи щодо негативних наслідків такого утворення.
«Я акцентував увагу на тому, що важливо знати людину, котрій мешканці будинку довіряють й оберуть головою ОСББ. Слід активно долучатись до роботи у даній сфері, цікавитися процесом переходу, новинами та можливостями після утворення ОСББ. Наголосив, що важливо не стояти осторонь, а проявляти ініціативу, оскільки ніхто не покращить наше життя, окрім нас самих. Також я розповідав, що при виникненні тієї чи іншої проблеми місцевого рівня, котра турбує мешканців міста, важливо не мовчати, а звертатися до представників влади, до відповідних установ або ж до активістів», – зауважив Андрій Коновалов.
Окрім цього, координатор розповів про впровадження місцевих ініціатив, котрі знаходяться у процесі реалізації, завдяки небайдужості та активній позиції жителів міста. А ще ознайомив із останнім випуском газети «Наші Вісті» та розповів про досягнення своїх колег в інших куточках України.