Наприкінці жовтня Всеукраїнська ініціатива “Активна Громада” Інституту “Республіка” стартувала зі кампанією збору 10 тисяч підписів. Станом на перше листопада активісти зібрали 1116 підписів.

Активісти розробили петицію до Верховної Ради України та Міністерства внутрішніх з вимогою неминучості покарань за підкуп виборців. Таким чином, Інститут хоче домогтися підвищення якості виборчого процесу, зокрема, сприяти впровадженню ВРУ змін до виборчого законодавства у контексті невідворотності покарань.

Адже на сьогодні лише в поодиноких випадках особи, які порушували закон, були притягнуті до відповідальності. Наприклад, на позачергових виборах 2014 року до Верховної Ради України, за інформацією МВС, зареєстровано 4069 заяв щодо порушення виборчого законодавства, 131 з них стосувалася підкупу виборців. Як наслідок, за даними Генеральної прокуратури України, впродовж 2014 року порушено 501 кримінальне провадження за порушення виборчих прав громадян, з яких 215 закрито. По решті 194 – рішення не прийняті до кінця звітного періоду поточного року.

Така ситуацію призводить лише до зниження довіри до демократичних інститутів та зниження якості політики загалом.

З метою створення дієвих стимулів для дотримання кандидатами на виборах чесних правил боротьби та поваги до вимог виборчого законодавства. А також з ціллю підвищення довіри до владних інститутів,зокрема й виборних органів, вимагається:

  • від Верховної Ради України – передбачити дієві покарання за всі порушення виборчого законодавства та кримінальну відповідальність за непрямий підкуп виборців – здійснення передвиборної агітації, що супроводжується безкоштовним або пільговим наданням робіт, товарів і послуг виборцям; створити дієвий та ефективний механізм забезпечення невідворотності покарання за непрямий підкуп виборців.
  • від Міністерства внутрішніх справ України – забезпечити ефективне викриття та розслідування виборчих злочинів та інших пов’язаних із виборами порушень, а також притягнення до відповідальності всіх без винятку порушників вимог законодавства про вибори.

Запрошуємо небайдужих та активних громадян долучатися до підписів. Для цього варто сконтактувати з представником “Активної Громади” у вашому місті.

Контакти: регіональні представництва
Подія у Фейсбуці: подія Інституту “Республіка”