Відповідно до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат місцевої ради періодично, але не рідше одного разу на рік, зобов’язаний звітувати про свою роботу перед виборцями відповідного виборчого округу, об’єднаннями громадян.

Рада визначає орієнтовні строки проведення звітів депутатів місцевої ради перед виборцями.

Депутат місцевої ради не пізніш як за сім днів повідомляє виборців про час і місце проведення звіту через місцеві засоби масової інформації або в інший спосіб.

Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, керівники підприємств, установ і організацій державної і комунальної форм власності зобов’язані сприяти депутатам місцевих рад в організації їх звітів перед виборцями шляхом надання приміщень, інформаційних та інших довідкових матеріалів, необхідних депутату місцевої ради, на прохання депутата здійснювати інші заходи, пов’язані з проведенням його звіту перед виборцями,у тому числі сприяти оповіщенню виборців про час і місце його проведення. Рішення з питань організації звітів депутата з виборцями приймається на засіданні місцевої ради.

Депутат місцевої ради інформує раду та її виконавчі органи про результати обговорення його звіту, зауважень і пропозицій, висловлених виборцями на адресу ради та її органів, а також про доручення, дані депутатові у зв’язку з його депутатською діяльністю.

Витрати, пов’язані з проведенням звітів депутатів місцевої ради перед виборцями та їх зустрічей з ними, здійснюються за рахунок відповідних місцевих бюджетів у межах затверджених на ці цілі видатків.

Звіти і зустрічі депутатів місцевої ради з виборцями висвітлюються засобами масової інформації.

Громадяни мають право на вільний доступ до звіту про діяльність свого обранця. Відповідно до закону «Про статус депутатів місцевих рад» обранець завчасно, за 7 днів, повинен повідомити, де буде відбуватися зустріч із виборцями через медіа або в інший спосіб. На цій зустрічі й відбувається безпосереднє «інформування» виборців про роботу. А вже потім депутат інформує раду та її виконавчі органи про результати обговорення звіту, зауважень і пропозицій, висловлених виборцями на адресу ради та її органів, а також про доручення, дані депутатові у зв’язку з його діяльністю.

Що стосується самого тексту, то у звіт депутат повинен включати відомості:

На кінець березня на сайті Слов’янської міської ради було розміщено проект рішення «Про визначення орієнтовних строків проведення звітів депутатів ради», яким передбачено визначення орієнтовних строків звітування депутатів Слов’янської міської ради – чотири місяці, наступні за одним роком виконання повноважень.

Зазначений проект рішення планувалось прийняти на сесії Слов’янської міської ради у квітні місяці 2021 року.

Звіти, якщо такі будуть надходити від депутатів ради, будуть розміщенні на сайті Слов’янської міської ради у рубриці «Депутатський корпус».

Але також треба пам’ятати про даний факт:

5 серпня заступник голови облдержадміністрації Вадим Філашкін представив громаді Вадима Ляха як новопризначеного керівника Слов’янської міської військово-цивільної адміністрації тим самим юридично припинив повноваження Слов’янської міської ради.

Довідка. Проєкт “Задай курс владі” реалізовується за підтримки Національного Демократичного Інституту.

Примітка. Місія “Активної Громади”: досягти добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту “Республіка”. Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.