Інститут старости – одне з багатьох нововведень децентралізації. Втім, не всі знають про те,  для чого він існує. Хоча староста виконує надзвичайно важливі функції. А які саме – розповідав на вебінарі Олександр Солонтай, директор з програм практичної політики Інституту Політичної Освіти. В цьому матеріалі ви можете ознайомитись з ключовими тезами експерта.

Пан Олександр жартує: «Староста – і швець, і жнець, і на  дуду грець». Це правда, адже староста виконує великі обсяги роботи. Він насамперед є політичним представником населеного пункту і лідером його мешканців. Крім того, він має право на дорадчий голос під час сесії місцевої ради. Також староста – член виконавчого комітету.

Як утворилась посада старости?

Процедура обрання старости

Більшість старост України наразі не пройшли цю процедуру, адже вони вступили на посаду до змін процедури (1 липня 2021 року).

Довідка. Захід відбувається за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).

Примітка. Місія «Активної Громади»: досягнути добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка». Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.

Авторка: Діана Делюрман, менеджерка по роботі з Telegram та Tik-Tok ВІ «Активна Громада»