Упродовж квітня-червня МОЗ України разом з Інститутом “Респубілка” та NDI Ukraine провели 12 публічних консультацій у 24 областях України.

Разом з медиками й управлінцями в сфері охорони здоров’я обговорювали, як впроваджуватиметься та працюватиме професійне ліцензування лікарів. Результатом консультацій стане аналітичний звіт, яким керуватимуться під час підготовки законопроекту та підзаконних нормативних актів.

– Публічні консультації показали, що українська медична спільнота підтримує впровадження професійного ліцензування. Вона готова до відповідальності та докорінних змін у відносинах між лікарями та суспільством. Це ще раз підтверджує, що зміни на часі, і ми на правильному шляху, – сказав заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Лінчевський.

ПК МОЗ Черкаси

Консультації відбулися у 12 містах України – Києві, Львові, Ужгороді, Вінниці, Харкові, Сумах, Дніпрі, Черкасах, Одесі, Рівному, Чернігові та Краматорську. У них взяли участь лікарі та управлінці з усіх областей країни – загалом понад 700 фахівців. Крім того, медики могли висловити свої пропозиції та коментарі за допомогою онлайн-форми. У такому опитуванні взяли участь 372 спеціалісти.

ПК

 

– Публічні консультації, проведені Міністерством охорони здоров’я України, яскраво продемонстрували, як міністерство може дослухатися до думок українців, на яких безпосередньо впливають рішення. Ми заохочуємо інші міністерства розглядати це як гарний приклад прямої комунікації та її переваг, який вони можуть повторити, – зазначив Ієн Вудвард, заступник директора НДІ в Україні.

У форматі світового кафе та роботи в групах медична спільнота України розробляла:

  • Критерії відбору та вимоги до членів Ліцензійної ради.
  • Процедуру формування Ліцензійної ради.
  • Критерії автоматичного продовження ліцензії на новий строк та позбавлення ліцензії.
  • Побудова системи управління ризиками допуску до лікарської практики в контексті контролю якості надання медичної допомоги.
  • Особливості перехідного періоду для лікарів, що практикують.

ПК МОЗ Черкаси.jpg2

Модераторами публічних консультацій були Олександра та Віталій Гліжинські – тренери ГО “Інститут Республіка”, що вже понад 1,5 роки запроваджує публічні консультації на рівні місцевих громад.

– Ми відвідали 12 обласних міст та забезпечили можливість для учасників усіх регіонів долучитися до заходу. Лікарі схвально відгукувалися про формат заходу, активно працювали в групах і обговорювали з колегами питання щодо ліцензування. “Такі заходи об’єднують’’, – говорили лікарі. Учасники відмічали, що їм приємно, що публічні консультації – це формат, що дозволяє вільно висловити свою думку, зробити власний вклад у розробку законопроекту, який в майбутньому буде впливати на життя та діяльність лікарської спільноти. Вважаю, що цей тур пройшов добре, ми зібрали багато цінної інформації, яку обробимо та передамо в Міністерство, – зазначив Віталій Гліжинський.

ПК Краматорськ (1)

За результатами публічних консультацій експерти підготують аналітичний звіт. Міністерство охорони здоров’я України врахує висновки, зроблені в результаті консультацій з лікарською професійною спільнотою, під час підготовки законопроекту та підзаконних нормативних актів.

Нагадаємо, що ще в червні 2018 року МОЗУ запропонувало для громадського обговорення проект Концепції професійного ліцензування лікарів в Україні. На сьогодні проект Концепції пройшов громадське обговорення, його підготовлено до розгляду Кабінетом Міністрів України. Запровадження професійного ліцензування лікарів є компонентом середньострокового плану пріоритетних дій Уряду на період 2017-2019 років.

Публічні консультації проводило Міністерство охорони здоров’я України спільно з Офісом ефективного регулювання за сприяння Національного демократичного інституту та Інституту «Республіка» та завдяки підтримці Уряду Сполученого Королівства Великої Британії та Фонду ефективного врядування (GGF).

Проведення консультацій стало можливим завдяки щедрій допомозі народу Великої Британії силами Департаменту з міжнародного розвитку Сполученого Королівства (DFID).