40 журналістів з різних куточків України взяли участь у першій Академії

Навчання для журналістів, особливо інформація, що стосується діяльності журналістів у передвиборчий період, актуальна не лише перед парламентськими виборами. Вибори не закінчуються після відмітки в бюлетені. А отже, журналісти потребують постійного поглиблення знань.

Виходячи з необхідності та доцільності навчання Інститут «Республіка» спільно з Громадським радіо провели «Академію виборчої журналістики», що відбулася 4-5 липня у Києві. У навчанні взяли участь близько 40 журналістів з усіх регіонів України, як з великих міст – Київ, Житомир, Черкаси, так і малих – Первомайськ, Миргород, Южне та інші.

З початком навчання учасників привітала заступниця голови Інституту «Республіка» Олександра Гліжинська. Вона наголосила на актуальності проведення таких навчань та розповіла учасникам про проект «Якісна інформація – якісний вибір». Після чого познайомила учасників та дізналася їх очікування від заходу.

Одним з ключових напрямків роботи «Активної Громади» є політична просвіта населення. ЗМІ завжди були одним з основних джерел інформації. І навіть маючи сьогодні соцмережі, люди все одно найчастіше отримують інформацію з ТБ, інформаційних порталів, газет чи радіо. Щаслива втілювати проект «Якісна інформація – якісний вибір» з Громадським радіо, адже там працюють не просто професіонали, а люди з цінностями. Впевнена, такі ж журналісти приходять і до нас на Академію. Наша спільна мета – підвищити якість інформаційного простору під час виборчої кампанії. Ми несемо відповідальність за вибір, який отримаємо 21 липня, – додала Олекандра.

66091657_2090634304575110_396747037032316928_n

Зі вступним словом виступив Голова правління «Громадського радіо» Андрій Куликов. Його виступ стосувався найкращих журналістських практик, як в Україні, так і закордоном. Не обійшлось і без розповідей про особистий досвід. Він показав, що радіо є тим каналом передачі інформації, який ми використовуємо найчастіше, хоча самі цього не помічаємо.

65995796_324795585067934_447994943290474496_n

Навчання тривало два дні, тренери/рки «Громадського радіо», підготували виступи, які стосувалися найрізноманітніших тем:

Григорій Пирлік, журналіст «Громадського радіо», відкрив перед учасниками джерела, якими користуються для пошуку достовірної інформації. Детально розглянув питання пошуку необхідних контактів та процес моніторингу інформації на відкритих громадських ресурсах. Під час практичного завдання учасники спробували самостійно зібрати досьє на кандидата який їх цікавить, використовуючи ті посилання та джерела, якими поділився Григорій.

66150044_2451332251764481_1893257537248034816_n

Валентина Троян, журналістка та редакторка регіональної служби «Громадського радіо», розповідала про написання інформаційних запитів, перевірку інформації, шляхи отримання даних вчасно та особливості роботи на виборах у регіонах. Також Валентина поділилася з учасниками досвідом висвітлення роботи у Донецькій та Луганській областях. До окупації території на Сході України вона працювала у Луганській обласній телерадіокомпанії.

валентина троян

Однією з найважливіших тем під час «Академії» стало висвітлення питань законодавства, як виборчого, так і законодавства, яке захищає права журналістів. Тетяна Курманова, ведуча, програмна редакторка, директорка ПГО ТРК «Громадське радіо», редакторка спецпроекту «Бюро судової інформації» наголошувала саме на законодавчих аспектах діяльності медійників. Учасники активно долучилися до обговорення шляхів захисту журналістів під час порушення їхніх прав та ділилися своїм досвідом.

66290218_2457898887603405_5965857351083753472_n

Дискусійною подією на даний час є позачергові вибори до Парламенту, які відбудуться 21 липня, тому достатня кількість часу була приділена саме на розгляд особливостей цієї кампанії.

Вікторія Єрмолаєва, членкиня правління, ведуча «Громадського радіо» та «Українського радіо», головна редакторка сайту povaha.org.ua розглянула з учасниками нові політичні технології, які застосовують у передвиборчих гонках. А практична вправа на виявлення фейку, російської пропаганди, маніпуляції та джинси – наочно продемонструвала учасникам, настільки інформаційне поле України кишить від неправдивої інформації.

66161742_389676098564068_6105145047458512896_n

Окрім виступів спікерів були не менш цікаві розповіді самих учасників, які ділились своїм досвідом та знаннями.

Дякуючи Інституту «Республіка», ми з Галиною Максимчук за 2 дні тренінгу стали більш обізнанні з виборчим процесом в Україні. Ще обмінялися досвідом із колегами з різних куточків України, отримали цінні бази даних на збір досьє на кандидатів. А також дізналися цінні лайфхаки. Було цікаво, пізнавально, корисно, динамічно, логічно, – поділилася Анна Карась, редакторка газети «Новий погляд».

академія Виб.журналістики

Ми сподіваємося, що учасники «Академії виборчої журналістики» не лише отримали нові знання та вміння, але й мали можливість поспілкуватись, обмінятись думками та ідеями. Віримо, що вони продовжать спілкування після навчання в «Академії».

Нагадуємо, що «Академія» проходить у межах проекту «Якісна інформація – якісний вибір». Він направлений на підвищення політичної культури серед населення України та підвищення якості інформаційного простору в період парламентських виборів.

Примітка. Проект «Якісна інформація – якісний вибір» реалізовується Інститутом «Республіка» в партнерстві з Громадським радіо за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.