Як комунікувати реформу місцевого самоврядування та як проводити тренінги з активізації населення.

Навчання громадських активістів є важливою справою у формуванні спроможного суспільства, що реагує на дії з боку влади, не тільки критикою, а і допомогою. Особливо, це актуально для регіонів країни, де громадяни можуть бути пасивними у сприйнятті змін. Для того, щоб збільшити людський потенціал в регіонах необхідно не тільки постійно навчати активістів, які працюють вже роками над покращенням якості життя в громадах. Важливо, вчити інших, проводити тренінги, “аражати живою” енергією представників громади.

25-27 листопада у Києві відбувся тренінг для координаторів  ВІ “Активна Громада” на тему “Просвіта громадян щодо реформи місцевого самоврядування”, де учасників навчали як комунікувати реформу місцевого самоврядування та як проводити тренінги з активізації населення.

d2bb0f58-2c9a-480e-b622-7e3b026ee8b7

Учасники тренінгу

Тренінг складався з двох частин: а) Навчання учасників як проводити тренінги, складати програму та розробляти етапи тренінгового процесу. б) Як управляється громада, як фінансується громада та як громадяни можуть контролювати місцеву владу.

Найцікавішою частиною тренінгу для учасників стала вправа публічного виступу. Не всі учасники змогли легко впоратися із завданням, для деяких це стало справжнім випробуванням. Хоча всі розуміли, що від того наскільки вмієш подавати інформацію – залежить ставлення публіки та довіра. Всі зрозуміли, що під час публічного спілкування, лише оратор скеровує та привертає увагу аудиторії до промови.

422eb66e-cfa1-4081-a13c-1164bcbca09d

Публічний виступ

Тренінг це важлива частина неформальної освіти для активних громадян, які планують проводити зміни. Групова робота допомагає не тільки учасникам набувати нових знань, це відкриває можливість для тренера – вчитися разом. Складова поваги, розуміння, вміння слухати розкриває потенціал роботи в команді. Для прикладу академічне навчання вчить більше повторювати, тоді як на тренінгу пов’язані всі складові, – Сергій Боженко, учасник навчання, керівник прес-служби Інституту “Республіка”.

b7ee7c89-f1fb-4d01-8dbc-e7949865f828

Учасники тренінгу, вручення сертифікатів

Обговорення цих тем допомогло учасникам краще зрозуміти, яким чином працювати в групах, як проводити тренінги щоб залучити та зацікавити. Окрім цього учасники спробували власні сили у проведенні тренінгу-моделювання, де отримали практичні поради від тренерів. Частина навчання щодо самоврядування наштовхнула учасників на роздуми щодо бюджетів міста. Особливо, цікавилися питаннями: яким чином наповнюється та на що витрачаються кошти з бюджету, що визначає характер розвитку та спеціалізації регіону.

Тренінг проводили: Ірина Качурівська та Тетяна Карась представниці НДІ, Олександр Солонтай з Інституту Політичної Освіти.

Дякуємо усім за участь у тренінгу. Ваша активність та віра у свої можливості, додає нам натхнення та сил.

Примітка. Навчання проходило за підтримки Національного Демократичного Інституту у співпраці з Інститутом “Республіка”, за підтримки американського народу наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).