До дня закоханих Всеукраїнська ініціатива “Активна Громада” пропонувала громадянам полюбити депутатів місцевої ради.

Депутати перш за все люди, і їх є за що любити. Акція націлена на налагодження діалогу між громадянами й депутатами місцевих рад та інформування жителів міст про те, як вони можуть звертатися до обранців, чим допомагати в роботі. Депутат місцевої ради працює на громадських засадах і часто не може знати про всі проблеми в мікрорайоні чи місті. Тому, ВІ “Активна Громада” від Інституту “Республіка” запропонувала полюбити обранців у своєму місті!

Отож як проходила акція у різних куточках України, далі у матеріалі.

ПОЛЮБИ ДЕПУТАТА СВОГО МІСТА, афіша

м. Рівне 

Участь в акції взяло близько півсотні рівнян, які розповідали про свої вияви любові до обранців.

рівне 2

Кожен рівнянин міг написати, за що любить депутата та за що любив би ще більше.  

Отже, люблять містяни депутатів за: можливість співпраці з молоддю, ініціативність, креативність, за звітування, організацію молодіжних заходів. А любили б дужче за – чесність перед виборцями, публічність, правдивість та довіру.

рівне й

У свою чергу кожен рівнянин отримав інформаційний буклет, в якому вказана інформація про всіх 42-ох депутатів Рівненської міської ради – адреси приймалень та номери телефонів приймалень депутатів.

«Основною метою акції було не лише розповісти за що рівняни люблять своїх депутатів, але і ознайомити рівнян. що вони можуть звертатися до депутатів зі своїми пропозиціями щодо покращення життя в місті. Також можна звертатися щодо сприяння у вирішенні проблем, які турбують громаду», –  розповіла комунікаційна координаторка «Активної Громади Рівного» Наталія Головач.

***

м. Хмельницький

Зізнатися у теплих почуттях до депутатів місцевої ради хмельничани могли на площі Т. Г. Шевченка. Координатори ВІ “Активна Громада” у Хмельницькому Мазур Юлія та Толстіхін Сергій, пропонували громадянам написати валентинки зі словами вдячності депутатам, що працюють на громадських засадах.

IMG-160a5d3fbcb4483b44d1d4189c0c8189-V

На ватмані громадяни писали, за що вони люблять депутатів місцевої ради, а також, за що б любили їх ще дужче.

Серед відповідей були: за зміни в місті, за виконані обіцянки, за встановлені лавки, за представлення інтересів громадян, за те що відповідають за свої слова.

«На мою думку, наші депутати працюють непогано, стараються. А от за щоб поважала їх роботу більше, то це за швидке реагування на звернення мешканців і щоб вони не давали обіцянок, які не можуть виконати», –  містянка Ольга.

IMG-114f72cca24bfc96f5dd6303e79e68fa-V

Після цього кожен отримав список депутатів Хмельницької міської ради із зазначеними графіками прийому громадян, на яких хмельничани, у разі потреби, можуть написати звернення, доручення чи пропозицію щодо покращення життя в місті. Також учасники акції отримали інформаційні листівки з описом прав та обов’язків депутатів місцевих рад.

***

м. Кропивницький

Напередодні дня закоханих у Кропивницькому провели «Полюби депутата свого міста».

кроп 3

Під час вуличної акції регіональна команда «Активної Громади» пропонували громадянам полюбити депутатів місцевих рад (міської та Подільської й Фортечної районних у місті Кропивницькому рад). Активісти спонукали їх до налагодження діалогу між громадянами та депутатами місцевих рад, надавали поради про те, як вони можуть звертатися до обранців, чим допомагати в роботі та запрошували підписати Петицію до народних депутатів з вимогою прийняти Виборчий кодекс.

кроп1

Депутат місцевої ради працює на громадських засадах і часто не може знати про всі проблеми в мікрорайоні чи місці, тому потрібно до нього звертатися, зокрема через його громадську приймальню, підказувати на вирішення якої суспільної проблеми потрібно звернути першочергово увагу. Охочим надавали приклад звернення до депутата та адресу розміщення його громадської приймальні з графіком прийому громадян.

За що ж містяни вже люблять депутатів: за оприлюднення звітів перед виборцями, вірність людям, лавиці, хитрість, гарні обіцянки та очі.

кроп 2

Ще більше полюбили б: за правду, прозорість статків, виконані обіцянки, будівництво сміттєпереробного заводу, реальні справи, облаштовану набережну річки Інгул, доброчесність і просто служіння громаді!

За результатами акції, 21 особа підтримала Петицію, четверо виявили бажання подати звернення до свого депутата та приєднатися до активної діяльності.

***

м. Кремінна

У Кремінній на Луганщині активні громадяни також розповідали про любов до своїх депутатів.

Кремінна приєдналася до Всеукраїнської акції «Полюби депутата свого міста», що реалізовувалася командою ГО «Інститут Республіка».

крем1

Акція націлена на налагодження діалогу між громадянами й депутатами місцевих рад та інформування жителів міст про те, як вони можуть звертатися до обранців, чим допомагати в роботі.

крем2

Громадяни детально пояснювали, за що вони люблять своїх обранців і за що саме будуть любити ще більше. Дехто навіть давав поради: як повинні працювати обранці на своїх посадах та допомагати простим громадянам, навіть якщо ті не звертаються за допомогою.

 ***

м. Знам’янка

Активісти, волонтери та координатор пропонували громадянам міста написати на листівках: червоного кольору, за що вони люблять депутатів місцевої ради, а на рожевих – за що б любили їх ще дужче. Також  кожен охочий міг ознайомитися зі списком депутатів міської ради і в разі потреби написати звернення, доручення чи пропозицію щодо покращення життя в місті. Список депутатів і приклад звернення надавала координатор «Активної Громади» від Інституту «Республіка» Олена Олізько.

52582541_248260899439788_7758387618793914368_n

Всі учасники акції були активними та охоче вступали в дискусію. Окремі учасники запропонували бути волонтерами «Активної Громади».

52597940_1107323929438988_5523349679485485056_n

Акція пройшла згідно з планом. Підбиваючи підсумки, варто відзначити переважну кількість варіацій закоханості в депутатів за: допомогу, активність, підтримку, безвідмовність, розуміння. Та разом з гарними словами були і слова розпачу, зневіри. Активісти та волонтери надихали учасників акції та закликали співпрацювати зі своїми депутатами, допомагати їм, звертатися до них, адже лише в сумісній співпраці долаються всі труднощі.

51875712_244558079780064_2321843317169455104_n

***

м. Южне

14 лютого  представники ВІ «Активна Громада» у м. Южному  долучилися до Всеукраїнської акції «Полюби депутата свого міста».

.;1

«Варто зазначити, що депутат місцевої ради працює на громадських засадах і часто не може знати про всі проблеми в мікрорайоні чи місті. Тому важливо  пояснювати людям чому важливо знати свого депутата, звертатися до нього для вирішення наболілих проблем місцевого рівня, або ж пропонувати ідеї для покращення життя у місті. Громадяни, у свою чергу, також мають долучатись до змін на краще, пропонувати свою допомогу та підтримку у вирішенні того чи іншого питання, бути ініціативними та небайдужими», – зазначив Андрій Коновалов, регіональний координатор ВІ «Активна Громада» у м. Южному.

.;3

У ході акції активісти пропонували южненцям написати за що вони люблять своїх депутатів, а також за що б любили їх ще дужче. Щодо першого пункту, то тут мешканці міста були вдячні своїм обранцям за чисте та комфортне місто, за те, що доволі якісно виконують свої обов`язки. Охочих написати, за що вони люблять депутатів свого міста зараз було значно менше, ніж тих, хто висловив бажання написати, за що вони любили б своїх обранців у майбутньому. До вашої уваги деякі роздуми та побажання від южненців:

 «Чтобы депутаты были ближе к народу, осуществляли запросы и пожелания людей, почаще собирались с избирателями, влияли на улучшения жизненного уровня», –  містянка Валентина.

 «Любили бы за исполнения обещаний, за честность, побольше дел, поменьше слов, чтобы депутаты багатели не за счет страны и людей, а вместе с ними», – мешканка міста Надія.

«Чтобы депутаты думали о людях не только во время выборов, чтобы было меньше политической рекламы, агитации перед выборами, а побольше полезных дел для улучшения качества жизни людей», – южненка Оксана.

.;yt2

Під час заходу представники «Активної Громади» інформували громадян про сайт Южненської міської ради та деякі корисні сервіси, де можна знайти чимало важливої інформації, зокрема і про місцевих депутатів (звітні форми, декларації тощо). Тим, хто не знав свого депутата, активісти пропонували ознайомитись із списком місцевих обранців та дізнатись який округ представляє той чи інший депутат. Також розповідали про місцезнаходження офісів місцевих партійних осередків. До того ж у ході акції мешканці міста мали змогу написати звернення, доручення, або ж  пропозицію щодо покращення життя у місті.

***

м. Житомир

Близько 50 житомирян під час акції висловили побажання, у чому покращити роботу депутатів. Житомиряни писали на стікерах, за що вони люблять та поважають депутатів. А також, що хочуть, щоб депутати робили ще, щоб їх поважати та любити ще більше.

На жаль, багато житомирян навіть не знають, хто є депутатом міської ради їхнього округу. Тож активісти давали всім охочим інформацію про їх депутата, години та місця його прийому, його телефон або телефони помічників. А також пропонували написати депутату звернення або доручення – показували та давали форму цих документів.

52898433_2196145367367330_5186718440701820928_n

За що житомиряни люблять та поважають депутатів: за реальні справи, за допомогу, за повагу до виборців, за безкоштовні концерти, за ігрові майданчики для дітей.

Що хочуть покращити у роботі депутатів: щоб частіше ходили на засідання сесій, за меншу кількість обіцянок без виконання, за позитивну звітність, за те, що стане «Людиною для людей».

«На жаль, багато житомирян навіть не знають, хто є депутатом Житомирської міської ради їх округу! Тож наші волонтери на акції давали всім охочим інформацію про їх депутата, години та місця його прийому, його телефон або телефони помічників. А також пропонували написати депутату звернення або доручення – показували та давали форму цих документів. Це допоможе житомирянам частіше звертатися за допомогою до депутатів і покращить їх комунікацію з владою міста!», – зауважив комунікаційний координатор  Володимир Прошутя.

***

м. Зіньків

«Активна Громада Зіньківщини» також долучилися до акції.

зінь1

Більшість опитаних зіньківчан знають депутата свого округу, і в День закоханих виявили бажання написати привітання своєму обранцеві: миру, добра і ентузіазму. Але траплялися і ті, хто до цього часу не встиг познайомитися зі своїм депутатом, і для початку хотіли б дізнатися його ім’я. Для такого випадку в активістів був список депутатів міської ради по округах з контактними телефонами. Ця інформація є відкритою для всіх без обмеження, і її можна знайти на сайті міської ради, де є ще багато цікавого: матеріали засідань сесій і виконавчого комітету, план соціально-економічного розвитку на 2019 рік і звіт про виконання плану у 2018 році, про роботу комунальних служб і т. ін.

зінь2

Далеко не всі зіньківчани знають, що депутати міської ради працюють на громадських засадах, і тому їхня зайнятість заважає знати про всі проблеми їхніх виборців. А коли про проблеми не говорити, то складається враження, що їх і немає. Активісти розповідали про повноваження депутат місцевої ради, про те, з яким питаннями і як можна звернутися до свого депутата.

«Слухаю вас і розумію: немає ж нічого складного – сісти, написати заяву, віднести її в міську раду, але наша інертність і байдужість заважає нам робити зміни», – зізналася містянка Любов.

На питання, за що депутатів любили б більше, отримали відповіді – за відремонтовані тротуари, за дитяче кафе у місті, за активніше спілкування із виборцями і більше спільно реалізованих ініціатив на благо Зінькова.

***

м. Чернівці

Учасники заходу вказували на здобутки й невдачі обранців та ділилися враженнями з іншими мешканцями за допомогою різнокольорових стікерів. За що ж чернівчани вдячні депутатам? Тут озвучувалися як звичне сприяння у вирішенні нагальних питань: ремонт під’їздів, облаштування прибудинкового простору, встановлення дитячих майданчиків, так і запровадження електронного квитка у громадському транспорті й перетворення школи №22 на енергоефективну завдяки програмі НЕФКО.

черн1
Критики було не менше, кожен перший відзначив найбільший головний біль Чернівців – погані дороги. Також містян хвилює збереження історичної спадщини, зелених зон, розвиток туризму, прибирання вулиць, сортування сміття. Ми ж нагадували, що депутати – теж люди і очікують на фідбек від громади, вказували на інструменти, завдяки яким мешканці можуть впливати на своїх обранців.

черн2
Показово, що більшість присутніх не знали депутата від свого округу, ніколи не бували на прийомі й взагалі рідко долучалися до суспільного життя Чернівців, що ще раз підкреслює важливість проведення таких акцій. Адже тільки «спільними зусиллями», як слоган міста, ми зможемо змінити ситуацію у столиці Буковини на краще.

***

м. Скадовськ

Як жителі Скадовська люблять своїх депутатів?! Таке питання  ставили усім охочим координатори «Активної Громади» у місті Скадовськ – Павлюк Андрій і Валентина Пономаранко .

ск1

Громадянам, що підходили, зацікавившись прикріпленими на стенді сердечками, пояснювали, що хоча акція і проходить у День закоханих, скадовчанам пропонують “полюбити” своїх депутатів. І не просто розповісти про це, а написати за що саме вони люблять депутатів місцевої ради, і за що б любили їх ще дужче.

Відповіді були дуже цікаві, а іноді і приголомшливі. Велика більшість громадян навіть і не знають хто їх депутат округу. Тож всім учасникам було повідомленно, хто їх обранець (представник) у міській раді. 

ск2

***

м. Черкаси

Під час акції регіональна команда запрошувала громадян написати, за що вони люблять депутатів і за що любили б їх більше.

51830187_775287046175070_8775611216526573568_n
Після цього кожен охочий мав змогу ознайомитися зі списком депутатів і в разі потреби написати звернення, доручення чи пропозицію щодо покращення життя в місті. Ми надавали поради про те, як вони можуть звертатися до обранців, чим можна допомагати в роботі депутатів. Також, ми запрошували долучитися до акції депутатів, аби вони могли прийти поспілкуватися з громадянами і дізнатися, за що ж їх люблять.

Акція має інформаційно-просвітницьку мету – налагодити діалог між громадянами і депутатами. Тому закликали черкасців слідкувати за діями й рішеннями депутатів, звертатися до них і допомагати у вирішенні важливих для міста питань. Жителі міста теж повинні бути ініціативними та небайдужими

Не всі проінформовані, що депутати працюють на громадських засадах. Та й до того ж, чиновники не можуть знати про всі проблеми у Черкасах, якщо містяни не повідомлятимуть їм про «наболіле».

чер1
За що депутатів ВЖЕ ЛЮБЛЯТЬ: за можливості, які він може спрямувати на благо людей; розвиток; найсвітліші мрії; за те, що він взяв на себе велику відповідальність; за дипломатію, “прекрасні” дороги.

За що депутатів ЛЮБИЛИ Б БІЛЬШЕ: якщо він буде пам’ятати і діяти в політиці згідно з найвищими власними мріями про загальне благо; максимальна наближеність до громадян; якби він постійно відвідував сесії та голосував «правильно»; бути простішим; якби він прожив один місяць у середовищі студентів і пенсіонерів; за майданчики для дітей; якби він піклувався про населення більше, ніж про себе.

***

м. Львів

У день всіх закоханих, у Львові також провели акцію.

львів1

Отож за що ж львів’яни люблять депутатів?
Місцевих депутатів люблять за сприяння дитячих майданчиків, за прийоми громадян, за розбудову міста та озеленення.

А ще більше будуть любити за чесність, звітність своєї роботи та доброчесність.

львів2

Акція проведена перш за все, аби нагадати мешканцям, хто такі депутати, які функції входять у їх діяльність. Та врешті, чи знають громадяни своїх депутатів і з якими питаннями до них можна звернутись.

***

м. Дрогобич

Напередодні дня закоханих активісти вирішили нагадати собі і всім, хто траплявся на шляху, що любити треба і своїх місцевих депутатів теж. 

дро1
Варто:

  1. Найперше зрозуміти, хто в тебе депутат на окрузі.
  2. Наступне – подякувати йому за все, що він зробив.
  3. Далі, внести свої пропозиції і зауваги до його діяльності, написавши звернення.
  4. Піти на прийом, зателефонувати, зрештою.

Ну і найголовніше – завжди підтримувати діалог, а то ще здасться вашому депутату, що ніхто не помічає його роботу. А це будь-кому прикро.

дро 2

А ще не забуваємо, що якщо про проблему не говорити, значить її не існує.

***

Примітка. Акція, організована громадською організацією “ВГО “Інститут “Республіка”, проводиться з інформаційно-просвітницькою метою. Ми аполітичні, і не підтримуємо політичні сили чи кандидатів. Термін “полюбити” вживається в контексті – стежити за діяльністю депутатів, контролювати їх дії, більше звертатися до обранців і допомагати у вирішенні важливих для міста питань.