Новий інструмент взаємодії громадян із владою – публічні консультації презентували 7 травня в Ужгородській міській раді.

Керуючий справами виконкому міської ради Олена Макара розповіла, що цей механізм – спільне напрацювання з ГО Всеукраїнське громадське об’єднання «Інститут Республіка», який представляє в Ужгороді регіональний координатор Микола Яцков. Це, до речі, не перший проект, який Ужгородська міська рада реалізує спільно з Інститутом «Республіка», і така співпраця є конкретним прикладом конструктивної, дієвої взаємодії.

129

Радилися, яку ж проблему початково винести на громадські консультації. Спільно визначили, що це каштани на Київській набережній, які вразила мінуюча міль і які у 2015 році почали кронувати ще за попередньої каденції: як бути з ними далі, чи підсаджувати між ними молоді дерева, і якщо так, то які саме.

Консультація з цього питання проводиться в електронній формі, але будуть й інші – у форматі дискусій, громадських слухань, круглих столів тощо. Олена Макара запросила всіх ужгородців долучатися, адже всі хочуть жити в комфортному місті. Лише конструктивна співпраця влади і громадськості дасть результат, є запорукою якісних змін.

Регіональний координатор «Інституту Республіка» Микола Яцков зазначив, що публічні консультації застосовуються на початковій стадії розроблення рішення. Тему консультацій визначає міська влада, і саме тоді, коли є потреба отримати думки та пропозиції мешканців. До кінця цього року планується ще щонайменше 5 публічних консультацій. Микола Яцков наголосив, що публічні консультації будуть багаторівневими – перші кроки можуть викликати подальші обговорення у форматі громадських слухань тощо. Рішення ж можуть прийматися не обов’язково одразу, а й у дещо віддаленій перспективі.

Uzhgorod PK (1)

Наразі ж щодо каштанів на офіційному сайті Ужгородської міської ради створено рубрику «Публічні консультації» (http://rada-uzhgorod.gov.ua/publichni-konsultatsiyi/), де можна проголосувати за одну із 6 запропонованих порід дерев. Також проголосувати можна і безпосередньо на ресурсі «Ваша думка» (https://vdmk.org/8367) або ж надіславши SMS (вартість – за тарифами кожного з операторів) на номер +38 (093) 177-00-35 такого змісту: «8367 пробіл і номер обраного дерева» (1– ясен вузьколистий, 2 – клен гостролистий, 3– павлонія повстиста, 4 – липа срібляста, 5 – дуб звичайний, 6 – гінкго білоба).

Результати вибору ужгородців будуть оприлюднюватися кожні 10 днів, згодом відбудеться підсумкова прес-конференція про публічну консультацію з цього питання. Далі може бути продовження консультацій, прийняття якогось рішення чи відмова робити будь-які кроки. Домовилися, що по кожному із запропонованих дерев науковці нададуть громадськості більш детальну інформацію про його особливості, переваги.

Довідково. Захід проведено в рамках Проекту «Задай курс владі», що впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI). Проект мережевий і здійснюється у 32 містах України.