Протягом квітня-травня зіньківчани обирали, що слід розмістити на місці демонтованого пам’ятника Леніну в Зінькові.

По завершенню публічної консультації, участь у якій взяло 410 мешканців міста, переміг варіант №3 – фонтан. Громадяни висловили свою думку, тож місцева влада має тепер до неї прислухатися.

Голоси розподілилися наступним чином:
– за пам’ятник засновнику міста Зінькова козаку Зіньку Безрідному – 132 голоси;
– за пам’ятник Тарасу Шевченку – 52 голоси;
– за фонтан – 213 голосів;
– за квіткові клумби -13 голосів.

Результати ПК

“За результатами опитування громадської думки на першому місці за кількістю відданих голосів знаходиться фонтан.Безперечно, що зіньківчани дуже давно хочуть, щоб у місті був фонтан, а тому саме за цей варіант відповіді найохочіше віддавали свої голоси. Хоча під час безпосереднього спілкування з активістами, погоджувалися, що непогано було б перенести погруддя Т.Г.Шевченка до адмінспоруди, а у молодому сквері розмістити фонтан. висновок після публічних консультацій можна зробити наступний: зіньківчани хочуть, щоб у їхньому місті був фонтан”, – зауважила регіональна координаторка “Активної Громади” Лариса Мельник.

ПК Зіньків

Публічна консультація – це інструмент, за допомогою якого влада отримує від громадян інформацію щодо того, яким вони бачать вирішення конкретного суспільно важливого питання. Воно виноситься на загальне обговорення, кожен громадянин може висловитися і вплинути на прийняття остаточного рішення.

Нагадаємо, що постамент був розміщений в центрі міста, тому було винесено питання, аби й надалі в цьому місці було щось цікаве та корисне.

«Думка зіньківчан стосовно данного питання якраз буде вчасною, – зауважив Сергій Максименко, міський голова. – Сьогодні постамент є тимчасовим обеліском пам’яті загиблим воїнам АТО. Але нещодавно Зіньківська райрада прийняла рішення спорудити на Меморіалі Вічної Слави достойний пам’ятник нашим героям АТО. Тому питання облаштування данного місця є актуальним. Потрібно добре подумати, адже це центр міста, поруч головна адміністративна споруда району. Також тут відбувається щорічне вручення атестатів зрілості нашим випускникам. Це місце  є центром багатьох подій, які відбуваються в місті».

Примітка. Публічні консультації впроваджуються в межах проекту «Задай курс владі», що реалізовується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).