Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 05.05 – 22.05.18

м.  Київ

Протягом 11-12 травня в приміщенні НТУУ «КПІ» проходив Національний дебатний турнір із політичних реформ. 86 дебатерів 28 українських міст з усіх куточків України боролися за кубок та звання найкращих ораторів.

Молодь змагалася на теми антикорупційної, виборчої та реформи політичних фінансів. Вони добирали аргументи, демонстрували ораторські здібності, відстоювали позицію «Уряду» або «Опозиції».

1

Дебатній битві передувала інформаційна дискусія «Політичні реформи в Україні: всі «За» і «Проти» за участі народних депутатів, журналістів та експертів із національних реформ.

Експерти – Андрій Магера, заступник Голови ЦВК, Сергій Адаменко, Центр «Ейдос», Олексій Півторак, Центр Ua, Богдан Бондаренко, ЦППР, Максим Ключар, SACCI, Олексій Сидорчук, IFES, розповіли студентам та школярам про особливості прийняття Виборчого кодексу, про те, куди ідуть гроші політичних партій та як це можна відслідкувати. Дискусію модерував – Роман Скрипін, журналіст, телеведучий, засновник і керівник проекту Skrypin.ua.

Нац.дебатний турнір (15)

Дебатні відбіркові ігри та грандіозний фінал відбувся 12-го травня. Суддями заключної стали: Марина Сингаївська, заступник гендиректора Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ», Наталія Соколенко, телерепортерка, журналістка «Громадського радіо», Володимир Чемерис, голова Інституту «Республіка», Олександра Скиба, заступник голови Інституту та інші. Модератором фінальної частини був – Майкл Щур, тележурналіст, ведучий, актор, сценарист.

За результатами відбіркових ігор 8 команд вийшли у фінал, де темою для дебатування було: «Ця палата має прийняти Виборчий кодекс».

4

Перемогу серед студентів отримала команда із Житомира – Ігор Савчук та Юлія Ніколайчук.

 «Кубок переможців їде в Житомир. Дякуємо нашим викладачам і тренерам. Ці два дні крутих і корисних дні, за які дякуємо Інституту «Республіка»! Ви робити справді хорошу справу», – поділилися враженнями житомиряни.

Серед школярів перемогу здобула команда м. Знам’янка (Кіровоградська обл.) – Олександр Коваленко та Марія Любушко.

Кращими ораторами Національного дебатного турніру стали – Філіп Штеренталь (м. Київ) та Данило Ралко (м. Дніпро).

***

м.  Ужгород

7 травня публічні консультації презентували в Ужгородській міській раді.

Керуючий справами виконкому міської ради Олена Макара розповіла, що цей механізм – спільне напрацювання з ГО Всеукраїнське громадське об’єднання «Інститут Республіка», який представляє в Ужгороді регіональний координатор Микола Яцков. Це, до речі, не перший проект, який Ужгородська міська рада реалізує спільно з Інститутом «Республіка», і така співпраця є конкретним прикладом конструктивної, дієвої взаємодії.

129

Радилися, яку ж проблему початково винести на громадські консультації. Спільно визначили, що це каштани на Київській набережній, які вразила мінуюча міль і які у 2015 році почали кронувати ще за попередньої каденції: як бути з ними далі, чи підсаджувати між ними молоді дерева, і якщо так, то які саме.

Консультація з цього питання проводиться в електронній формі, але будуть й інші – у форматі дискусій, громадських слухань, круглих столів тощо. Олена Макара запросила всіх ужгородців долучатися, адже всі хочуть жити в комфортному місті. Лише конструктивна співпраця влади і громадськості дасть результат, є запорукою якісних змін.

Uzhgorod PK (1)

Наразі ж щодо каштанів на офіційному сайті Ужгородської міської ради створено рубрику «Публічні консультації» (http://rada-uzhgorod.gov.ua/publichni-konsultatsiyi/), де можна проголосувати за одну із 6 запропонованих порід дерев. Також проголосувати можна і безпосередньо на ресурсі «Ваша думка» (https://vdmk.org/8367) або ж надіславши SMS (вартість – за тарифами кожного з операторів) на номер +38 (093) 177-00-35 такого змісту: «8367 пробіл і номер обраного дерева» (1– ясен вузьколистий, 2 – клен гостролистий, 3– павлонія повстиста, 4 – липа срібляста, 5 – дуб звичайний, 6 – гінкго білоба).

***

м.  Южне, Одеська обл.

8 травня завершилася перша публічна консультація, у ході якої мешканці міста Южного мали змогу обрати шлях вирішення місцевої проблеми з допомогою онлайн-платформи «Ваша Думка».

Ще до початку публічної консультації представники ВІ «Активна Громада» цікавились у громадян, які саме варіанти вони можуть запропонувати для розгляду та подальших дій з боку Южненської міської ради у цій сфері.  Кожен озвучений шлях вирішення цього питання був відображений у консультації.

Нагадуємо, що жителі Южного обирали, «Як вирішити проблему відкритих пісочниць у м. Южному»

Варіанти відповідей:

  1. Демонтувати пісочниці взагалі
  2. Замінити відкриті пісочниці на закриті з дахом
  3. Залишити без змін

За результатами голосування переважна більшість южненців підтримала другий варіант відповіді, а саме заміну відкритих пісочниць на закриті з дахом.

Результати 08.05.18

***

м.  Тернопіль

11 травня у Тернополі відбулося чергове засідання членів клубу «Активної Громади». Під час зборів учасники мали змогу подискутувати про актуальні та важливі для суспільства питання.

Увагу присутніх привернула проблема низької явки молоді на виборах. А саме обговорювали готовність молодих людей брати участь у політичних виборах.

32313466_1849786095078803_4718714705068163072_n

Також було проаналізовано останні президентські вибори, у яких взяли участь тільки 44 % молодих людей віком від 18 до 29 років. Це пояснюється непостійністю молоді у своїх вподобаннях та низьким рівнем політичної обізнаності. Учасники акцентували увагу на пошуках можливих шляхів вирішення цих проблем.

Як зазначають активісти організатори заходу, на завершення засідання вони почули хороші відгуки від учасників та відчули важливість спільної ініціативи щодо прийняття рішення та вживання відповідних заходів.

***

м.  Запоріжжя

15 травня запорізька команда “Активної Громади” відвідала Регіональний навчальний семінар “Активний громадянин – ефективна влада”. Він був організований за співпраці Центру Європейської політики (Словацька Республіка) та ГО „Світ розвитку суспільства” за партнерства Запорізького інституту післядипломної педосвіти.

Семінар проводився для учнів старших класів, які протягом трьох днів знайомилися з основами проект-менеджменту і громадської активності. Вони вчилися вибудовувати візію і концепцію проекту, продумувати його опис і план впровадження, створювати креативну та яскраву презентацію. Говорили про пошуки однодумців, партнерів, зацікавлених соціальних груп, а також про необхідність і важливість налагодження зв’язків між небайдужими людьми.

АГ в Запоріжжі, семінар

Координаторка проектів Інституту “Республіка” Анна Єрьоменко виступила як представниця громадського сектору. Вона розповіла про діяльність ГО в цілому, про їх взаємодію між собою, з представниками громади та владних структур, про тенденції розвитку суспільства в Україні і Запоріжжі зокрема. Також презентувала діяльність Інституту “Республіка” та ВІ “Активна Громада”. Після презентації координаторка долучилася до процесу обговорення проектів, розроблених школярами – учасниками семінару.

АГ Запоріжжя, семінар

За словами активістів, було приємно спостерігати за тим, що гості зі Словаччини змогли запалити в молодому поколінні зацікавленість і мотивацію до роботи та подальшої дії. Вдалося вкласти необхідні знання та навички. Організатори протягом всього заходу не тільки ділилися власним досвідом, але й надавали цінні поради, тактовно направляли та допомагали.

“Тож очікуємо через рік обговорити чимало блискучих історій успіху. З такою молоддю Україну точно очікує стрімкий розвиток і розквіт”, – додала комунікаційна координаторка “Активної Громади” Олеся Лапікова.

***

м.  Дрогобич, Львівська обл.

У Дрогобичі знову стартує публічна консультація. Це вже вдруге Дрогобицька міська рада вдається до цього інструменту для залучення громадськості до вирішення локальних питань.

Питання, яке виноситься на публічну консультацію цього разу, стосується розміщення пам’ятника Василю Стефанику, який наразі знаходиться біля Собору Св. Трійці. Потреба перемістити з’явилась тому, що на цьому місці має бути споруджений пам’ятник Митрополиту Андрею Шептицькому. Тому, від думки дрогобичан залежатиме, куди саме перемістять погруддя В. Стефаника.

Як зазначають у відділі Архітектури, питання про перенесення пам’ятника українському письменнику розглядалося на засіданні містобудівної ради, і було обрано три можливі варіанти, які архітектурно та змістовно підходять для розміщення пам’ятника.

Тож на рішення дрогобичан виноситься питання, куди саме потрібно перенести пам’ятник Василю Стефанику?

  1. Вул. Ярослава Осмомисла, 10 (біля Будинку Вчителя).
  2. Вул. Лесі Українки, 46 (біля історичного факультету ДДПУ ім. Івана Франка).
  3. Вул. Тараса Шевченка, 10 (на розі біля музичної школи №1).

ПК Дрогобич 2

Публічна консультація розпочинається з 23.05.2018 та триватиме до 20.06.2018.

За допомогою електронного сервісу «Ваша Думка» дрогобичани зможуть відправити свою відповідь за посиланням: vdmk.org/5038 або СМС з текстом «5038 номер відповіді» на номер 093-177-00-35Ціна смс згідно з тарифом вашого оператора.

***

У містах-учасниках Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» 14 та 15 травня пройшла акція підтримки «#Солідарні_з_Тарасівкою».

Громадяни села Тарасівки Київської області борються проти незаконної забудови стадіону ЖБК “Енергетик” та міського парку. Практично єдине для них місце дозвілля без їхньої на те згоди та з подачі місцевої влади огородили парканом і почали замість зелених насаджень зводити багатоповерхівки.

Детальніше про цю ситуацію можна почитати тут.

32498178_408663049597734_1811031728395911168_n32673253_408663189597720_5821011327077842944_n32682500_1790247144368045_2293723715310977024_n