Про виклики та реалії виборчого законодавства, необхідність внесення до нього змін, про стан впровадження національних реформ говорили під час Форуму.

13 жовтня у м. Южному відбулася публічна дискусія виборчої реформи за участі громадських активістів, експертів, представників місцевих навчальних закладів, студентів, учнів шкіл  та небайдужих громадян.

Метою форуму: “Яка виборча реформа потрібна українцям” було обговорити стан виборчої реформи в Україні, визначити першочергові кроки зміни виборчої системи.

 З вітальним словом захід розпочав Андрій Коновалов, регіональний координатор ВІ “Активна Громада” у м. Южному.  Після чого відбулася презентація результатів експертного опитування щодо основних недоліків виборчого законодавства.

Найбільші проблеми виборчого процесу (1) (1)

Також під час заходу була представлена оцінка реального стану впровадження реформ на місцях (аналіз успіхів і невдач). Дослідження відбувалось у ході  співпраці дослідницької компанії “Active Group” з ВІ “Активна Громада” Інституту “Республіка”, у якому взяли участь 405 експертів з різних областей України.

У результаті опитування було побудовано одразу три рейтинги реформ: за загальною оцінкою, за оцінкою корисності для України та для регіонів нашої держави.  За всіма рейтингами, найуспішними можна назвати реформи місцевого самоврядування (децентралізації, по-народному) та впровадження електронного врядування.

Активна Громада Южне.

Так, найбільш ефективною в країні децентралізацію назвали 54,2% опитаних, найбільш ефективною в області – 49,1% (найвищі результати). А при оцінці за 5-бальною шкалою реформа місцевого самоврядування опинилася на другому місці після електронного врядування з результатом у 3,14 бали. Третє місце в усіх рейтингах отримала реформа правоохоронної системи, отримавши середню оцінку 2,7 балів за 5-бальною шкалою.

Після дискусії та обговорень результатів досліджень учасники долучилися до підписання петиції щодо невідворотності покарань за порушення виборчого законодавства.

Другий блок заходу пройшов у формі гри-моделювання “Право вибору”. Інтерактив мав на меті відтворити виборчий цикл (міжвиборчий період – виборча агітація – день виборів- міжвиборчий період) і перевірити, які зміни учасники запропонують у даний процес.

 “Люди прагнуть змін на краще. Виборча реформа – це один із важливих кроків до покращення життя. Тому, вона обов`язково має бути проведена. Для поліпшення виборчої системи всі недоліки виборчого законодавства повинні бути враховані у процесі майбутнього реформування. Не менш важливою є активна участь людей у цих змінах” , – наголосив Андрій Коновалов, регіональний координатор ВІ “Активна Громада”.

Активна Громада Южне

Форум “Яка виборча реформа потрібна українцям?” проходить у 20-ти містах України в межах проекту “Активна Громада: право вибору” Інституту “Республіка”.

Контакти: Андрій Коновалов, регіональний координатор ВІ «Активна Громада» у м. Южному, телефон: 067- 921-49-59, e-mail: andronko2501@gmail.com.

Примітка. Всеукраїнська ініціатива “Активна Громада” — об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту “Республіка”.

Проект “Активна Громада: право вибору” впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).