Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 04.10. – 15.10.17

м. Луцьк

У Луцьку відбувся «Ярмарок громадських організацій», в якому активним людям можна було «продатися» в організацію, що припала їм до душі. Свій «товар» на ярмарку представляли більше 10 молодіжних організацій у Волинській обласній бібліотеці імені Олени Пчілки у середу, 4 жовтня.  Активісти «Молодіжного Центру Волині» влаштували «Ярмарок проектів та молодіжних організацій», яка відбулася в рамках навчального проекту «Lutsk Explore/sion». Організатори хотіли привернути увагу молоді до громадської діяльності, мотивувати та на практиці показати роботу молодіжних організацій.

22243857_1071476709653024_1759929401_o

Так, свої цікавинки показували «Lutsk Explore/sion», Луцький «Пласт» , Олена Кравчук, ФРІ Луцьк \ Фундація Регіональних ініціатив, Федерація Дебатів України.Волинь, VisitLutsk.com, NGO «JoY», Айна Бера Луцьк, ІМАГО / IMAGO, EnglishOK, «Активна Громада Луцька», Національний Альянс та інші.

Зокрема, «Активну Громаду Луцька» представляла координатор ініціативи Ольга Валянік. Вона прийшла на захід із помічником – диванним героєм ЗавтраMANом, з яким протягом заходу робили селфі всі учасники.

22251458_1071476602986368_1398531175_o

До слова, ярмарок – це лише один із етапів проекту. На першому етапі студентів навчали лідерства, комунікації, публічних виступів, волонтерства та саморганізації, а також плануванню проектів. Другим етапом став ярмарок. На третьому етапі для студентів пропонують стажування в тих організаціях, до яких «продалися» на ярмарку.

 

 

 м. Кам’янець-Подільський, (Хмельницька обл.)

4 жовтня «Активна Громада Кам’янця-Подільського» провела зустріч із студентами кафедри журналістики філологічного факультету Кам’янець-Подільського національного університету ім. І.Огієнка. Тема зустрічі – проект «Активна Громада: право вибору» та самі права молоді. Під час презентації студенти могли почути про історію створення ВІ «Активна Громада» та мету діяльності, про наші заходи та молодіжні проекти. Зокрема, про дебатні турніри, інфогодини та квести для молоді в межах.

Активна Громада Кам'янець 15

Студенти були досить активними, охоче відповідали на наші запитання та ділилися особистим досвідом.
Головним питанням, яке цікавило аудиторію – були права студентів. Тому, активісти домовилися про ще одну зустріч, аби обговорити права студентів та нову освітню реформу.

 

  

м. Южне (Одеська обл.)

4 жовтня представники ВІ «Активна Громада» провели у м. Южному чергову інфогодину. Традиційно інформували мешканців міста про діяльність нашої ініціативи, про важливі аспекти виборчої реформи. Також цікавились про їхню участь у виборах та рівень активності на місцевому рівні і не тільки.

Цього разу траплялися переважно активні та небайдужі громадяни, кожен з яких в тій чи іншій мірі проявляє активність та бере участь, а часом є організатором різноманітних корисних заходів. Люди переважно були мало проінформовані про сутність та особливості виборчої системи України, а деякі і зовсім нічого не знали. Тому, активісти мали можливість розповісти про суттєві моменти, котрі стосувались нинішньої виборчої системи в країні та необхідних змін в майбутньому.

Активна Громада Южне 15

«Радує, що більшість співрозмовників вказала, що важливо брати участь у виборах, бути активними та небайдужими, бо саме від нас залежить яким буде наше майбутнє. А ще ми ознайомили людей із останнім випуском газети «Наші Вісті» та розповіли про впровадження бюджету участі у нашому місті. Мешканці міста не знали про даний інструмент прямої демократії, тому під час розмов ми проінформували як саме ним користуватись та акцентували увагу на необхідності його використання», – зауважив регіональний координатор ВІ «Активна Громада» в Южному Андрій Коновалов.

 

 

 м. Рівне

7 жовтня, у суботу, в Міському будинку культури смт. Клесів,  Сарненського району відбувся тренінг «Взаємодія громадян: активізація та самоорганізація». Сертифікована тренерка Наталія Головач та координаторка ВІ «Активна Громада» в місті Рівне Наталія Малиновська розповідали громадянам, що таке кампанія «від дверей до дверей», збори громадян та їх особливості. Не забули також обговорити питання, хто такий активіст. Участь у навчанні взяли активні мешканці Клесова, Карпилівки, депутати та голова Клесівської об’єднаної територіальної громади. Разом з тренерами присутні практикувалися «ходити» від дверей до дверей, аби закріпити отримані знання та в подальшому використовувати їх. Також обговорювали позитивні сторони таких кампаній та труднощі, з якими можна стикнутися.

Активна Громада Рівного10

«Ми вперше проводимо тренінг в ОГТ і можемо з впевненістю сказати, що такі навчання в громадах затребувані. Надзвичайно приємно працювати з мотивованими учасниками, які так вболівають за долю своєї громади. Дуже важливо було й те, що є запит і бажання співпрацювати з боку Клесівської селищної ради та громади», – розповідає координаторка ВІ «Активна Громада» в м. Рівне Наталія Малиновська.

У другій частині тренінгу учасники мали змогу вдосконалити практичні навички в залученні громадян шляхом моделювання ситуацій щодо розгляду реальних проблем та пошуку активістів.

 

м. Київ

9 жовтня в Національному педагогічному університеті ім. Драгоманова відбулася гра-моделювання «Право вибору» на тему майбутніх парламентських виборів. Протягом трьох годин учасники розігрували передвиборчий процес, приміряли ролі політиків, олігархів, світових організацій, політичних партій, громадських активістів, представників культури та ЗМІ. Модератором заходу був засновник дослідницької компанії “Active Group”, політичний експерт Андрій Єременко. Він координував хід гри та допомагав учсникам виходити з різних кризових ситуацій.

За результатами гри-моделювання: в Україні розгорілися ще кілька протилежних за підтримкою Майданів, участь в долі країни беруть ЄС, США та РФ. У виборах перемагає політична сила Саакашвілі, яка змінює форму правління, та починає впроваджувати реформи. Реформування проходить досить успішно, вдається змінити 25% верхівки влади. ЗМІ також стали досить незалежними: брали гроші з усіх, тому інформація була об’єктивною. Церква стала зовсім аполітичною, що дуже потішило самих учасників гри.

IMG_0342

Гра-моделювання «Право вибору» мала на меті відтворити виборчий цикл (міжвиборчий період – виборча агітація – день виборів – міжвиборчий період) і перевірити, які зміни учасники запропонують у даний процес.

«У ході гри  виникала криза, яка здавалася невирішуваною. Але завдяки фантазії студентів і досвіду модератора нам все ж вдалося вийти з ситуації та впровадити дієві реформи в Україні. Відбувався цілком реальний виборчий процес. Фінальна доля цієї країни залежала саме від «акторів» та їх вибору. Тому, важливою була і є активна позиція кожного героя не лише в грі, а й реальному житті», – зауважила регіональний координатор ВІ «Активна Громада» у Києві Наталія Єлісєєва.

 

 

 

м. Добропілля (Донецька обл.)

Громада і виконавча влада: сполучна ланка між ними – депутат місцевої ради. Інститут «Республіка» та ВІ «Активна Громада» проводить компанію, в рамках якої проводить зустрічі з представниками партійних осередків у місті. Так,  11 жовтня представники ВІ «Активна Громада Добропілля» зустрілися з Володимиром Омельченко. Він є членом партії «Опозиційний Блок». Під час зустрічі сторони обговорили діяльність партії у місті та виборчу реформу, зокрема. Сам пан Володимир повідомив, що незважаючи на те, що партія працює, на жаль, окремої приймальні не має, не веде серед населення агітаційних та просвітницьких компаній та не організовує виїзні прийоми.

Активна Громада Добропілля

Але, як депутат міської ради він особисто приймає громадян за місцем роботи, поділився, що здебільшого до нього звертаються з проблемами ЖКГ. Що ж до виборчої реформи, то Володимир Омельченко вважає, що українське виборче законодавство є не стабільним. Необхідна стабільна виборча система та прозора партійна діяльність. Одним із основних аспектів, аби цього досягти, є виборча система лише з відкритими партійними списками.

 

 

м. Кропивницький

11 жовтня у Кропивницькому в Центральноукраїнському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка (ЦДПУ) відбувся захід Університету третього покоління «Натхнення». Перед учасниками виступили Микола Садовий, завідувач кафедри теорії та методики технологічної підготовки, охорони праці та БЖД,  Олександр Рацул та Анатолій Стоян – регіональний координатор всеукраїнської кампанії «Активна Громада: право вибору».

Активна Громада Кропивницький 15 На завершення заходу підписали Меморандуми про співпрацю з ГО «Університет третього покоління Натхнення»: голова цієї організації Фаїна Позднякова, Олександр Рацул від імені кафедри та Фонду, а також Анатолій Стоян від імені регіональної команди Інституту «Республіка».

Захід відбувся завдяки Фаїні Поздняковій (ініціатор Університету третього покоління «Натхнення») та завдячуючи активній підтримці завкафедри соцроботи, соцпедагогіки та психології ЦДПУ, голови БФ «Майбутнє за молоддю», депутата Фортечної районної у місті Кропивницькому ради Олександра Рацула, а також доцента кафедри педагогіки та освітнього менеджменту ЦДПУ Інни Краснощок. Тепер люди поважного віку проходитимуть навчання у виші, отримуватимуть якісні освітні та просвітницькі послуги, консультації щодо практичного застосування інструментів громадської участі тощо.

 

 

 

м. Зіньків (Полтавська обл.)

14 жовтня в межах кампанії «Активна Громада: право вибору» відбулася перша зустріч із депутатами Зіньківської міської ради. Депутати від партії «Відродження» Джувага Наталія і Кльоз Вячеслав стали першими,хто відгукнулися на запрошення активістів зустрітися. Під час розмови регіональний координатор Лариса Мельник поінформувала про діяльність Інституту «Республіка», і зокрема, про Всеукраїнську ініціативу «Активна Громада», яка стартувала у грудні 2014 року.

Активна Громада Зіньків 15

У ході розмови сторони дійшли до розуміння, що у в активістів і депутатів спільна мета – залучення громадян до активної діяльності на благо рідного міста. Важливо лише налагодити діалог між громадянами та владою, навчитися прислухатися одне до одного.