Про виклики та реалії виборчого законодавства, необхідність внесення до нього змін, про стан впровадження національних реформ говорили під час Форуму.

17 жовтня у місті Добропілля відбулася публічна дискусія виборчої реформи за участі представників місцевої влади, політичних партій, громадських активістів, експертів, ЗМІ та небайдужих громадян.

Активна Громада Добропілля форум

Мета форуму «Яка виборча реформа потрібна українцям» – обговорити стан виборчої реформи в Україні, визначити першочергові кроки зміни виборчої системи.

З вітальним словом захід розпочав регіональний координатор ВІ «Активна Громада» Калінін Сергій. Після чого він презентував результати експертного опитування щодо основних недоліків виборчого законодавства.

Найбільші проблеми виборчого процесу (1) (1)

Також партнер Інституту, дослідницька компанія «Active Group», представила оцінку реального стану впровадження реформ на місцях (аналіз успіхів і невдач). Дослідження відбувалось у співпраці з ВІ «Активна Громада», у якому взяли участь 405 експертів з різних областей України.

У результаті опитування було побудовано одразу три рейтинги реформ: за загальною оцінкою, за оцінкою корисності для України та для регіонів.  За всіма рейтингами, найуспішними можна назвати реформи місцевого самоврядування (децентралізації, по-народному) та впровадження електронного врядування. Так, найбільш ефективною в країні децентралізацію назвали 54,2% опитаних, в області – 49,1% (найвищі результати). А при оцінці за 5-бальною шкалою реформа місцевого самоврядування опинилася на другому місці після електронного врядування з результатом у 3,14 бали.

Третє місце в усіх рейтингах отримала реформа правоохоронної системи, отримавши середню оцінку 2,7 балів з п’яти.

Активна Громада Добропілля форум 2

Представник політпартія «Свобода» Юрій Кравецький зазначив, що єдине джерело влади – це народ! Саме народ має ініціювати всі зміни. І саме громада має бути відповідальною, не голосувати за того, хто зараз презентує тобі «мопед».

Після дискусії та обговорень результатів досліджень учасники долучилися до підписання петиції щодо невідворотності покарань за порушення виборчого законодавства.

Координатор ВІ «Активна Громада» в місті Добропілля підсумовуючи форум додав: «Нам потрібна широка та публічна дискусія про зміст та принципи підготовки змін до законодавства про вибори. Громаді потрібно більше інформації про виборчу реформу та розуміння того на скільки вона володіє важливою та потужною силою, що все залежить тільки від неї!»

Активна Громада Добропілля форум 1

Форум «Яка виборча реформа потрібна українцям?» проходить у 20-ти містах України в межах проекту «Активна Громада: право вибору» Інституту «Республіка».

Контакти: регіональний координатор ВІ «Активна Громада» у м. Добропілля, телефон: 0509804472, e-mail: kalininserg83@gmail.com.

Примітка. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» — об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту «Республіка». Проект «Активна Громада: право вибору» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).