Рівняни знайомилися з публічними консультаціями

15 серпня, в приміщенні Майстерні Міста Рівне відбувся тренінг «Публічні консультації: не зволікай – впливай!». Тренінг проводили Наталія Малиновська та Наталія Головач, координаторки Інституту «Республіка» в місті. Рівняни мали змогу дізнатися: що це за інструмент публічні консультації? Які переваги він дає для влади та громадян? Чим він відрізняється від інших інструментів участі.

Тренерки познайомили учасників з ресурсом «Ваша думка» та наводили приклади, розповідаючи про українські міста, у яких вже успішно впроваджені публічні консультації. Також, учасники дізналися про закордонний досвід публічних консультацій. Зокрема, у Канаді в Монреалі створено спеціальний департамент, який відповідає за проведення та реалізацію проектів.

тренінг пк рівне

Ми вже не вперше проводимо тренінги про публічні консультації. Те, що беруть участь нові учасники і учасниці з нових міст та сіл підтверджує, що є запит на нові знання та потреба в навчанні. Інструменти участі, одним з яких є публічні консультації, допомагають створювати якісний простір та комунікацію між владою та громадою. Тішить, що участь беруть як активні громадяни, так і представники органів місцевого самоврядування. Учасники напрацювали низку місцевих проблем і варіанти вирішення, які надалі можна використовувати для публічних консультацій. Тому, сподіваємося, що після тренінгу, присутні будуть використовувати публічні консультації при прийнятті рішень у своїх громадах, – розповідає координаторка ВІ «Активна Громада» в місті Рівне Наталія Малиновська.

Протягом усього заходу учасники вчилися практично формулювати питання для винесення на обговорення. Вони деталізували методи і шляхи поширення інформації, залучення громадян для висловлення власної думки під час проведення публічних консультацій.

тренінг пк рівне

На тренінг їхала з мінімальними знаннями про те, що таке публічні консультації. Тепер із знаннями отриманими під час тренінгу, знаю про цей інструмент участі, для чого він потрібен та, як він допомагає налагодити діалог між владою та громадою. Їду в свою громаду з новими знання та думками, що робити далі. А також, маю бажання провести такий захід в своїй громаді, – поділилася враженнями Наталія Веляник, голова Молодіжної ради м. Острог.

Учасники зауважили про інтенсивність практичних вправ, які дали можливість протестувати ресурс «Ваша Думка» та вже під час тренінгу дізнатися щодо проблем, які необхідно вирішити за допомогою публічних консультацій. Найбільш цікавими для учасників виявилися приклади реалізованих публічних консультацій в різних містах України. Вже втілені проекти важливі, адже вони не лише показують як “творити зміни”, а й мають чіткий алгоритм та допомагають вірити у власні сили.

Більше інформації про заходи дізнавайтеся на сторінці “Активна Громада Рівного”.

За додатковою інформацією звертайтеся до Головач Наталії, + 38 (097) 68 08 014.

Примітка. Тренінг відбувся в межах проекту “Задай курс владі”, що реалізовується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).