Відбувся обмін досвідом: Южне приймало гостей з Черкас

У межах програми «Регіональні школи грантерів» до міста Южного завітали представники місцевих громадських організацій – грантери Інституту “Республіка” з  міста Черкаси.

Метою даного візиту було:

  • обмінятися досвідом проведення просвітницьких заходів;
  • поліпшити знання у сфері використання інструментів прямої демократії на місцевому рівні;
  • познайомитися з результатами діяльності ВІ «Активна Громада», представників громадських організацій, місцевих активістів та просто небайдужих мешканців міста.

У гостях в Южному побували Ірина Семенова, голова ГО “Флей Медіа” та Сергій Стасько, який представляє ГО “Платформа громадських діалогів”. Ірина та Сергій є розробниками мобільного додатку «Чиї ями», який наразі активно використовується у Черкасах.

IMG_20190928_110142_6

Культурно-просвітницька програма, яку запланувала команда ВІ “Активна Громада” у м. Южне була досить насиченою. Спочатку гостей познайомили з діяльністю ВІ «Активна Громада» у місті  як  теоретично, так і практично. В першу чергу координатори з Южного розповіли про особливості роботи, яка здійснюється на місцевому рівні та про розмаїття заходів та активностей, які відбувалися раніше. Гості познайомилися з історіями успіху та досягненнями нашої діяльності, а також з результатами роботи представників місцевих громадських організацій та активних южненців. Координатори ВІ “Активна Громада” продемонстрували результати використання інструментів громадської участі. А саме: втіленні в життя електронні петиції та публічні консультації, результати флешмобів, акцій та інших активностей небайдужих місцевих жителів.

Для того, аби краще познайомитися з особливостями благоустрою та історією міста координатори провели для Ірини та Сергія екскурсію містом. Разом завітали до тематичних скверів, присвячених містам побратимам Білорусії, Грузії, Китаю та Туреччини. Побували у парку кованих скульптур, на площі Миру, відвідали, всі визначні та пам’ятні місця Южного. Звичайно ж, не могли не  побувати на морі та міському пляжі.

IMG-76c4593490cc2fb055c480bef5dacc59-V

Поїздка в Южне залишила найприємніші враження. Мені вдалося поспілкуватися з місцевими активістами, яким небайдужа доля міста. Я побачив наскільки активним може бути населення в той момент, коли важливо розуміти, куди влада витрачає гроші містян, скільки коштують об’єкти, які будують за гроші платників податків. Крім того, я дізнався, що активісти постійно моніторять ситуацію в місті. Таким чином вони намагаються максимально впливати на дії влади в тих чи інших напрямках діяльності, – розповідає Сергій Стасько, представник ГО “Платформа громадських діалогів”.

Варто зазначити, що 28 вересня відбувалося святкування Дня Народження м. Южного. Тому, наша команда скористалася цією чудовою можливістю та взяла участь у святкових заходах. У міському Палаці Культури проходила щорічна церемонія нагородження міською премією Подія Року “Вітрила мрій”. Під час нагородження грантери змогли наочно познайомитися з досягненнями міста та його активних жителів за останній рік.

71376425_3009147075825252_4140812836618108928_o

29 вересня відбулася зустріч з представниками місцевих громадських організацій. Під час зустрічі гості з Черкас мали можливість розповісти про себе, про свою діяльність та презентувати мобільний додаток “Чиї ями”. Цей додаток створений для моніторингу якості автошляхів. Будь-хто може самостійно оцінити сумлінність роботи підрядників та долучитися до формування рейтингу дорожніх служб.

У свою чергу, активісти з Южного розповіли про свою діяльність та познайомили з проектом “Соціальний експеримент”, який нещодавно відбувався у місті. Інна Полякова (місцева активістка, голова ГО “Суспільний добробут”) вирішувала проблеми міста за допомогою громадськості, а  Ілля Юрченко  (активіст, голова ГО “Енергія”) – за допомогою влади міста. Протягом 4-х тижнів було вирішено 4 проблемних питання місцевого рівня. З поставленим завданням активісти дуже добре впоралися, залучаючи до роботи як представників громади, так і представників влади.

IMG_20190929_111848_3

На прикладі Южного ми побачили швидку взаємодію громади та влади. Цікаво було дізнатися про проект «Соціальний експеримент», який проводили місцеві активісти. Швидке вирішення маленьких, але актуальних проблем дало можливість їм вплинути на громаду. Показати, що досягнувши успіху у вирішенні невеликих проблем, можна надихнутися на спільну роботу над великими проектами. Проект, загалом, показав десятки різних проблем міста про які жителі писали в коментарях у соцмережах. Це дало можливість представникам влади зробити своєрідний «зріз» питань над якими варто працювати. Також, вдалося звернути увагу місцевих активістів, журналістів та представників влади на необхідність впроваджувати інвестиційні проекти. Важливо розвивати туристичну привабливість міста та його інформаційний імідж, – наголосила голова громадської організації “Флай Медіа” Ірина Семенова.

На зустрічі був присутній місцевий активіст Віктор Лі, котрий ознайомив присутніх із станом справ  стосовно розвитку спорту у місті, беручи до уваги як позитивні, так і проблемні моменти.  Варто зазначити, що саме 28-29 вересня у нашому місті в СК “Портовик” проходив Кубок України з флорболу, де чоловіча команда флорбольного клубу “Южний” здобула золото. Представники ВІ “Активна Громада” разом з гостями з Черкас були присутніми на грі та стали свідками яскравої перемоги.

Окрім того, у ході  зустрічі з активістами обговорили плани на майбутнє стосовно співпраці, розглянули можливість проведення у Южному тематичних фестивалів та подальшого розвитку міста у цьому напрямку.

Примітка. Обміни здійснюються в межах програми «Регіональні школи грантерів» та реалізуються за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).