ВІ “Активна Громада” допомагає мешканцям українських міст об’єднуватися заради вирішення проблем.

Поряд з інформаційними годинами, які мають на меті інформування громадян стосовно суспільно-значущих проблем та тренінгами, мета яких сформувати навички, наші команди проводять кампанії від дверей до дверей. Більшість українців знають про них (КВДД) завдяки політичній агітації під час виборів. Однак, цей вид спілкування з мешканцями міста можна використовувати не лише для агітації за представників політичних партій, а й для визначення спільних проблем міста/району та їх вирішення.

Регіональні координатори ВІ “Активна Громада” використовують цей спосіб спілкування для налагодження відносин між людьми, адже особисті зустрічі дозволяють мотивувати містян власним прикладом. Під час кампанії від дверей до дверей, координатори здійснюють обхід квартир певного будинку або ж організовують зустрічі з мешканцями району. Це допомагає визначити існуючі проблеми, що турбують громадян, сформувати ініціативні групи та допомогти їм зробити перші кроки для вирішення цих проблем.

Ініціативна група – це група людей, які вирішили згуртувати свої зусилля для вирішення певної проблеми району міста/області. Ініціативною групою може вважатися, як 3-є осіб, так і мешканці усього будинку, які активно відстоюють свою позицію.

тренінг Дніпро, копія, копія

Об’єднавшися в ініціативну групу можна вирішувати питання різного роду та з різних сфер:

  • сфера екології (прибирання прибудинкових територій, сортування сміття, очищення річок/водоймищ, захист парку/зелених територій від забудовників);
  • сфера інфраструктури (встановлення пандусів, відведення місця для велодоріжок, ремонт дворів);
  • сфера архітектури (збереження пам’яток архітектури, скасування розміщення реклами на історичних будівлях/пам’ятках).
  • сфера освіти (збереження бібліотек, відкриття молодіжних центрів, поширення культурно-просвітницької інформації).

Це далеко не всі питання, які можуть вирішувати активні громадяни завдяки об’єднанню зусилль. До прикладу, у 2020 році кампанію “Від дверей до дверей” вже провели координатори ВІ “Активна Громада” у  Кам’янці-Подільському. Славко Полятинчук поспілкувався з мешканцями дворів вулиць Гагаріна 40 та 42а і Драгоманова 13. Як виявилося однією з головних проблем для їх мешканців наразі є опале листя, яке не прибирається з дворів.

Славко Полятинчук разом з ініціативною групою написав лист-звернення до начальника КП “Житловик” та передав його особисто. Пан Свідерський В.А. зареєстрував звернення та запевнив, що протягом двох тижнів проблема вивезення опалого листя буде вирішена. Представники ВІ “Активна Громада” у Кам’янці-Подільському продовжать стежити за цією ситуацією та допомогати мешканцям міста у вирішені проблем. Наразі, координатори ВІ “Активна Громада” разом з ініціативною групою готують звернення до начальника управління житлово-комунального господарства міста з проханням відремонтувати проїжджу частину їх двору.

камянець

Координатор ВІ “Активна Громада” у Кам’янці-Подільському Славко Полятинчук. 

– Спілкування було емоційним і це й не дивно. Мешканці цих дворів обурені тим, що листя не вивозять вже 3 місяці. Воно перегниває, має непривабливий вигляд, сюди ж додається ще й інше сміття. Люди розповіли, що зверталися до начальника КП “Житловик” з вимогою прибрати листя з території двору, однак їхні вимоги залишилися без відповіді. Тому, ми запропонували їм створити ініціативну групу для вирішення цієї проблеми та й інших проблем свого двору, – розповідає регіональний координатор ВІ “Активна Громада” у Кам’янці-Подільському Славко Полятинчук. 

Така ж кампанія (КВДД) відбулася 13 січня у Кропивницькому. Координатори ВІ “Активна Громада” розповідали про успішні історії громадян в різних містах України, аби мотивувати мешканців міста бути активнішими та про інструменти громадської участі, які можна використовувати для вирішення суспільно-важливих проблем. Під час спілкування з’ясувалося, що серед локальних проблем найбільше громадян турбує:

  • відсутність освітлення у під’їздах;
  • відсутність бесідок для відпочинку та спортивних майданчиків для молоді;
  • непрацюючі ліфти;
  • пошкодженні тротуари між під’їздами будинків;
  • велика кількість безпритульних тварин.

кропивницький квдд

Координатори ВІ “Активна Громада” у Кропивницькому Анатолій Стоян та Леся Міронова. 

– Під час спілкування з людьми ми відчуваємо на собі усі їх проблеми та намагаємося, щоб вони відчули у відповідь, що всі ці проблеми можна вирішити, що самі собою вони не зникнуть. Багато людей просто не вірять у зміни, однак радує те, що є й активні люди. Вони не просто вірять, а готові докладати зусилля для цих змін. Навіть вирішивши проблему, яка стосується одного-двох будинків відбувається зменшення кількості проблем у всьому місті. Тому, в першу чергу треба дбати про те, що нас оточує, – розповідає регіональний координатор ВІ “Активна Громада” у Кропивницькому Анатолій Стоян.

Цього ж дня координатори провели зустріч з представниками ініціативної групи та сформували план дій щодо вирішення нагальних питань. В першу чергу було складено проект звернення до посадових осіб та депутатів міської ради, закріплених за відповідними виборчими округами. Після надсилання зверненнь відповідним особам представники ініціативної групи та ВІ “Активна Громада” контролюватимуть хід їх розгляду та вирішення.

Шановні українці, якщо у Вашому місті є проблеми, які давно не вирішуються, а Ви не знаєте до кого звернутися та як ініціювати їх розгляд, не засмучуйтеся. ВІ “Активна Громада” працює у 25 містах України та постійно розширює географію свого функціонування. Ви завжди можете звернутися до регіональних представників ВІ “Активна Громада” за порадою та допомогою. Однак, Ви повинні розуміти, що проблеми Вашого міста можуть бути вирішенні лише при Вашій активній участі та бажанні справжніх змін.

Контакти представників ВІ “Активна Громада” відповідно до кожної області Ви можете знайти на нашому сайті у розділі “Регіональні представництва”

Примітка. Всеукраїнська ініціатива “Активна Громада” – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту “Республіка”. Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.