Починаючи з 2014 року 14 жовтня в Україні відзначається День захисника/ці України, який нероздільно пов’язаний із розвитком українського війська та його військових традицій. 

У цей день українці поціновують воїнів, які в різні часи обороняли нашу незалежність і територіальну цілісність, усіх захисників України. А також бійців, які у лавах Збройних Сил, Національної гвардії, правоохоронних органів і добровольчих формувань, щодня зі зброєю в руках боронять нашу країну та ризикують своїм здоров’ям та життям, щоб зупинити агресію Російської Федерації та відстояти незалежність України.

Це свято сягає корінням у давнину. Покрову Пресвятої Богородиці відзначали козаки, за що свято отримало другу назву – Козацька Покрова. Українське військо 1917–1921 років зберігало козацькі військові традиції в назвах військових частин, структурі, прапорах, одностроях тощо.

А 14 жовтня 1942 року вважається символічним днем утворення Української повстанської армії.

ВІ “Активна Громада” до Дня захисника/ці України проведе Всеукраїнську акцію, аби подякувати нашим воїнам та підтримати тих, хто на передовій бореться за наше мирне небо. 

Мета акції: показати важливість справи, яку роблять наші військові, подякувати воїнам, показати, що кожен, виконуючи свої професійні обов’язки, теж є захисником України. 

Ідея акції полягає в тому, щоб через культурну складову (пісні, вірші, малюнки, колажі) висловити подяку нашим військовим та показати важливість їхньої місії для нашої держави. 

Учасники можуть принести з собою книги, підписати їх, а ми через волонтерів передамо військовим на Схід. 

Якщо у вас є діти – ви разом з ними можете намалювати малюнок військовим. Така підтримка дуже підіймає бойовий дух нашим воїнам! 

Також запрошуємо вас долучитися до висадки дерев на честь захисників, як символ  продовження українського роду, міцності української нації. На акції будуть присутні ветерани АТО, з якими ви зможете особисто поспілкуватися та висловити свою подяку. 

МІСЦЕ: місто Київ, ​​Мінський масив, 4

ДАТА: 12 жовтня 2021 року

ЧАС: 14:00

Подаруйте частинку себе військовим! Долучайтеся до Всеукраїнської акції від ВІ “Активна Громада”. 

За додатковою інформацією звертайтеся:

Інна Душка, організаторка заходів Інституту “Республіка”,

телефон: +380961724018; 

електронна пошта: event.inrespublica@gmail.com

Для представників ЗМІ: 

Тетяна Кавуненко, керівниця пресслужби Інституту “Республіка” та ВІ “Активна Громада”

телефон: +380684550020;

електронна пошта: press.inrespublica@gmail.com 

Примітка. Місія “Активної Громади”: досягнути добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту “Республіка”. Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.