Активний громадянин повинен не лише знати, а й вміти правильно користуватися комунікативними здібностями та вміннями. І саме цьому питанню було присвячено захід у Тернополі в рамках презентації посібника із залучення громади до політичних процесів.

28 листопада в Актовій залі ТДМУ  Рустам Ергешов, координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» у Тернополі представив посібник «Інструментарій для громадян», у якому кожен може знайти інструменти впливу на суспільну ситуацію: моніторинг, переговори, організація громадян навколо вирішення проблеми. Книга здебільшого акцентує увагу на важливості залучення людей на місцевому рівні задля впливу на владу та правильному контакті з представниками влади.

ternopil

Проте, щоб згуртувати навколо себе громаду, потрібно вміти правильно доносити свої ідеї. Тому, Іван Омелян, тренер з публічних виступів та керівник Відкритого університету реформ, провів майстер-клас «Публічні комунікації, як метод роботи з громадою», щоб розповісти про усі секрети успішного мовця.

Страх не повинен заважати донесенню інформації до слухачів – фізичні вправи, гімнастика обличчя та уява повинні допомогти побороти його. Іван також не оминув увагою важливість правильного зовнішнього вигляду, постави, рухів. Голос варто підлаштовувати під необхідний образ: воїн, мудрець, візіонер чи друг. Учасники майстер-класу також почули про певні «гачки», які допоможуть тримати в тонусі всю аудиторію.

15292681_1253784611362271_1642704834_o

Слухачі також отримали можливість застосувати отримані знання на практиці, адже зовсім скоро відбудеться змагання з дебатів між університетами міста. Найкраща команда поїде представляти Тернопіль на всеукраїнському змаганні в Києві.

Контакти: Рустам Ергешов – координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» у м. Тернопіль, тел. (098) 992 8330, e-mail: rustamchyk@gmail.com

Примітка. Всеукраїнська кампанія «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності ВГО «Інститут Республіка».