Новини Всеукраїнської Ініціативи «Активна Громада» в період 21.11 – 28.11

м. Южне, Одеська обл.

21 листопада в приміщенні міськвиконкому відбулося засідання, на якому всі присутні мали змогу навчитися успішно та ефективно розвивати місто. На захід були запрошені представники Українського інституту міжнародної політики, посадовці та місцеві активісти. Представники ВІ «Активна Громада» також не залишились осторонь.

Присутні фахівці надавали рекомендації щодо написання якісних проектів, аби отримувати гранти на їх фінансування. Також експерти акцентували увагу на важливості активізації населення, їхнього залучення до життя та розвитку міста. До того ж, під час заходу піднімалося питання, яке стосувалось інструментів громадської участі.

yuzhne8Регіональний координатор «Активної Громади» Андрій Коновалов у свою чергу, у черговий раз нагадав про необхідність впровадження громадського бюджету та для прикладу розповів про досягнення своїх колег у даній сфері та результати подібного впровадження. Після заходу активіст зустрівся із начальником відділу архітектури та містобудування Южненської міськради та обговорив деталі реалізації місцевої ініціативи «Зручне місто». У результаті домовилися про подальші зустрічі задля узгодження плану-схеми розміщення пандусів та строків виконання роботи.

24 листопада у НВК імені В’ячеслава Чорновола представники ВІ «Активна Громада» провели просвітницький захід у вигляді дебатів для учнів старших класів. На заході були присутні старшокласники з трьох навчальних закладів міста, соціальні педагоги, вчителі та громадські активісти.

Як навчити молоде покоління вирішувати місцеві проблеми, залучаючи людей до діяльності? Як налагоджувати діалог із представниками влади, використовуючи при цьому різні підходи, методи та інструменти громадського впливу? Знайти відповідь на ці запитання та навчити школярів активності – стало метою заходу в Южному.

yuyuzhne1

Напочатку заходу, регіональний координатор Андрій Коновалов розповів про діяльність ВІ «Активна Громада» у м. Южному, про результати плідної роботи, про успіхи, котрих досягли представники ініціативи завдяки активності та наполегливості. У свою чергу, Юрій Середа (юрист ВГО «Інститут Республіка») надав історичну довідку утворення та особливостей розвитку Всеукраїнського громадського об`єднання, розповів про успіхи ВІ «Активна Громада» у різних куточках України. Також експерт закликав школярів не бути байдужими, оскільки все у їхніх руках.

м. Кропивницький

22 листопада в Кіровоградському інституті державного та муніципального управління Класичного приватного університету пройшли дебати: «Децентралізація: чи готові громади до змін?» У рамках заходу, перед дебатами, Віталій Гліжинський – мережевий координатор ВІ «Активна Громада» – презентував посібник «Інструментарій для громадян», у якому розміщені методи й способи активізації громадян та інструменти залучення громадян до прийняття рішень. Таким чином, молодь у формі гри мала можливість перевірити ці засоби на практиці.

kropyvnytsk

Головними дієвими особами в дебатах стали студенти першого курсу, які взяли на себе ролі «урядовців» та «опозиції». Захід у формі гри відбивав події, як у реальному житті – «влада»  наполягала, що робить все від неї залежне для здійснення реформи з децентралізації влади, а «громада» висловлювала опозиційну до цього думку. Для аргументації сторони використовували, як реальні приклади з життя, так і законодавчі основи.

kropyvnytskyj

У ході дебатів, учасники зробили цікавий експеримент: «опозиція» зателефонувала до служб за номерами 101 та 103, щоб дізнатися, чи відома норма часу прибуття відповідно пожежників та медиків у разі виклику? (Зазначимо, що методикою формування спроможних територіальних громад визначено – не більше 30 хвилин). Так от, зі служби «101» відповіли на дзвінок, однак норми часу прибуття не знали, тому відключилися, аби уточнити інформацію. А в службі «103» не відповіли на дзвінок. За словами присутніх, як і в реальному житті, під час дебатів не вистачало консенсусу між владою та громадою задля подальшого просування реформи.

 

 

м. Богуслав, Київська обл.

22 листопада на запрошення в.о. головного лікаря Богуславського ЦПМСД представники ВІ «Активна Громада» провели інфогодину, під час якої прочитали лекцію про створення ОТГ та етапи реформування медицини відносно цих змін на черговій нараді лікарів.

Як зазначають активісти, настрої людей різні: одні підтримують реформу, тому що вважають її рушійною силою для якісних змін в країні, інші – проти (здебільшого через страх перед невідомим та відсутність належної інформації). Проте всі розуміють, що результати змін  залежать лише від кожного з нас. Під час лекції активісти також поширили «Наші Вісті» (працівники закладу попросили регулярно їм приносити газету:) та роздаткові матеріали від Інституту «Республіка» щодо інструментів участі та ключових гравців місцевого самоврядування.

 

с. Катеринівка, Кіровоградська обл.

Чому потрібно бути відповідальним та активним громадянином України? Відповідь на це питання учням Катеринівської ЗОШ І-ІІІ ст. намагалися дати на тренінгу від Інституту «Республіка» у рамках презентації посібника «Інструментарій для громадян».

oboznivka1

23 листопада у с. Катеринівка поводився тренінг під назвою «Ринг: активісти проти песимістів». У ході заходу учасники розглядали позитивні історії мешканців міст та сіл у вирішені місцевих проблем. Учні пропонували свої ініціативи для покращення життя, отримували відповіді на питання та ділилися своїми емоціями.

Було проведено моделювання ситуації, де віра в перемогу, підтримка однодумців стали запорукою в досягненні цілей. Вікторина та перегляд відеороликів мотивували дітей бути проактивними та об’єднуватись навколо вирішення спільних проблем.

oboznivka10

«Діти – наше майбутнє. Тому, необхідно навчати їх політичної грамоти, виховуючи свідомих громадян з активною життєвою позицією», – висловив свою думку координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» Сергій Міценко.

 

м. Скадовськ, Херсонська обл.

Захід з підвищення громадської активності в сфері політики та розвитку громадянського суспільства відбувся успішно в Скадовську.  23 листопада в Скадовському технікумі Херсонського державного аграрного університету відбулася презентація посібника «Інструментарій для громадян» із залученням студентського та педагогічного колективу.

Активна молодь та ініціативні педагоги отримали заряд громадянської активності під час дискусії та вікторини, організованої координатором ВІ «Активна Громада» в м. Скадовську Валентиною Пономаренко. Присутні отримали багато корисних даних  щодо інструментів участі громадян в прийнятті рішень, сфери активності громадян та проаналізували ситуацію, чому громадяни не беруть участь в діяльності влади з юристом ВГО Інституту «Республіка» Юрієм Середою.

skaadovsk9

На останок досвідом в громадській діяльності поділились: директор Скадовського навчального закладу, депутат кількох скликань (сільської, районної та обласної ради), громадський діяч Іван Гончарський та історіями успіху Всеукраїнського громадського об’єднання «Інститут Республіка» в різних регіонах України Юрій Середа.

Активні учасники заходу отримали посібник «Інструментарій для громадян», а всі присутні – громадську газету для активних громадян.

 

 

м. Добропілля, Донецька обл.

25 листопада відбулася презентація посібника «Інструментарій для громадян» на благодійному концерті «Книга шукає читача», який присвячено популяризації сімейного читання. Захід відбувся за підтримки Добропільської міськради, ДОМОО «МІГ», ГО «Ми Є», ВІ «Активна Громада» Інституту «Республіка» та NDI (National Democratic Institute).

dobropvllya

Незважаючи на вечірній час та вихідний, участь у концерті взяло близько 100 осіб – діти, молодь, люди поважного віку, викладачі та вчителі, журналісти – усі, кому небайдужа книжка та важлива активна участь в житті міста.

Популяризація та спонукання до читання книг, ознайомлення з інструментами участі громадян, активізація молоді та пропагування змін на місцевому рівні – головна мета заходу, що відбувся в Добропіллі у рамках презентації посібника від ВІ «Активна Громада».

Особливістю заходу було те, що творчі виступи юних талантів Добропільщини чергувались із мотиваційними та інформаційними виступами про необхідність книги у формуванні людини.

dobropil

Під час благодійного концерту відбулася і презентація самого посібника. За словами мережевого координатора проектів ВІ «Активна Громада» Віталія Гліжинського, учасники обговорили важливі на сьогодні питання: права громадян, можливості впливати на прийняття рішень місцевої ради, співпраця з громадськими організаціями. У свою чергу, Олександра Скиба, заступник Голови ВГО «Інститут Республіка» познайомила присутніх з організацією та поділилася досвідом інших міст у побудові спроможної, активної держави.

 

м. Тернопіль

26 листопада

У рамках щотижневих інфогодин Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» в місті Тернопіль спільно з інтернет-виданням «Терен» проводять опитування серед громадян. Цього разу в мешканців міста дізнавалися відповідь на запитання: «Чи відчуваєте Ви зміни від нових реформ?»

 

м. Луцьк

Дійство з презентації Посібника «Інструментарій для громадян» відбувалося 26 листопада в сесійній залі Луцької міської ради, оскільки організатори намагалися максимально наблизити учасників до справжніх умов роботи ради. На початку школи виступила секретар Луцької міської ради Юлія Вусенко, яка розповіла про роботу ради та про свій шлях до посади секретаря. З вітальним словом від організаторів виступила Дарина Тижбіряк, прес-секретар Інституту «Республіка».

15135871_772121776283744_5313917302126711717_n

У свою чергу, регіональний координатор ВІ «Активна Громада» Орися Харитонюк презентувала посібник «Інструментарій для громадян», розповівши про можливість використання різноманітних інструментів в процесі контролю за владою, поділившись успішним досвідом ВІ «Активна громада» та розповіла наскільки важливо бути активним громадянином на сьогодні. Вона також розповіла присутнім про основні політичні ідеології, а експерт громадянської мережі «Опора» Катерина Шарпата навчила присутніх складати передвиборчу програму.

Шляхом роздавання різних цукерок, учасників поділили на 4 партії: консерваторів, лібералів, соціал-демократів і націоналістів. Молодим людям дали завдання – зняти на відеокамеру свої передвиборчі агітаційні ролики, вийти в місто та розпитати в людей, які проблеми їх турбують, а також скласти передвиборчі програми своїх партій.

15292875_773492449480010_1164048212_o

Молодь успішно впоралася із цим завданням та вже у сесійній залі презентувала відео та програми. Після презентації робіт, шляхом пропорційної виборчої системи відбулись вибори і в сесійну залу зайшли новообрані «депутати» та «ме», які вибрали «секретаря» міськради та поділились на «депутатські комісії». Коли учасники були поділені на комісії міської ради, вони підготували проекти рішень, які стосуються важливих питань функціонування Луцька. Під час презентації проектів, Микола Собуцький (депутат) оцінював кожен проект та зазначив, що надалі може виносити ці проекти на розгляд сесії.