У Дрогобичі знову стартує публічна консультація. Це вже вдруге Дрогобицька міська рада вдається до цього інструменту для залучення громадськості до вирішення локальних питань.

Цієї весни дрогобичани у такий спосіб обирали гасло міста. Найбільша кількість мешканців висловила свою думку  на користь варіанту  «Дрогобич – у ньому вся сіль!»

Стефаник

Питання, яке виноситься на публічну консультацію цього разу, стосується розміщення пам’ятника Василю Стефанику, який наразі знаходиться біля Собору Св. Трійці. Потреба перемістити з’явилась тому, що на цьому місці має бути споруджений пам’ятник Митрополиту Андрею Шептицькому. Тому, від думки дрогобичан залежатиме, куди саме перемістять погруддя В. Стефаника.

Василь Стефаник (14 травня 1871— 7 грудня 1936) видатна постать в українській літературі, поет, новеліст, автор збірки «Камінний Хрест» та багатьох інших. На жаль, мало хто знає, що він навчався саме в Дрогобицькій гімназії, і саме у Дрогобичі познайомився з Іваном Франком.

«Цей пам’ятник знаходиться у самому центрі міста. Оскільки поруч Собор Св. Трійці, з’явилась ініціатива встановлення тут іншого монументу, а саме Митрополиту Андрею Шептицькому. Це очевидно, що потрібно належним чином перенести вже існуюче погруддя Василю Стефанику і зробити це потрібно з допомогою громади. На перший погляд  може здаватися, що питання незначне. Проте, потрібно пам’ятати, що йдеться про класика української літератури і такий формат прийняття рішення є влучним ще й тому, що нагадує дрогобичанам про безпосередню причетність письменника до Дрогобича» – ділиться своїми роздумами комунікаційний координатор ВІ Активна Громада Олена Юркевич.

Як зазначають у відділі Архітектури питання про перенесення пам’ятника українському письменнику Василю Семеновичу розглядалося на засіданні містобудівної ради, і було обрано три можливі варіанти, які архітектурно та змістовно підходять для розміщення пам’ятника.

Тож на рішення дрогобичан виноситься питання, куди саме потрібно перенести пам’ятник Василю Стефанику?

  1. Вул. Ярослава Осмомисла, 10 (біля Будинку Вчителя).
  1. Вул. Лесі Українки, 46 (біля історичного факультету ДДПУ ім. Івана Франка).
  1. Вул. Тараса Шевченка, 10 (на розі біля музичної школи №1).

ПК Дрогобич 2

«Якщо мешканці міста мають можливість взяти участь  у прийняті  рішення – це важливо. Адже це дозволяє усвідомити, що громада перш за все є господарем у місті. Громада повинна брати на себе відповідальність. Безпеку та культуру на вулицях міста забезпечують мешканці. До того ж, коли є спільна думка, тоді є спільне бачення, а це сприяє кращому результату», – зазначив міський голова Тарас Кучма.

Публічна консультація розпочинається з 23.05.2018 та триватиме до 20.06.2018.

За допомогою електронного сервісу «Ваша Думка» дрогобичани зможуть відправити свою відповідь за посиланням: vdmk.org/5038 або СМС з текстом «5038 номер відповіді» на номер 093-177-00-35. Ціна смс згідно з тарифом вашого оператора.

Публічна консультація дозволяє спростити процес врахування думки громади для влади. Цей інструмент створює можливість для мешканців міста  взяти участь у прийняті рішень на місцевому рівні у  максимально доступний спосіб. Це у свою чергу сприяє ефективній комунікації громади та влади.

Ініціатива впроваджується в межах проекту «Задай курс владі» ВІ «Активна Громада» від Інституту «Республіка». Разом з Дрогобицькою міською радою активісти запрошують дрогобичан висловити свою думку!

Довідка.  Проект «Задай курс владі» проваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).