Завдяки оновленню інформації на офіційному сайті Вінницької міськради кожен вінничачин може напряму звернутися до депутата, записатися на прийом та отримати безкоштовну консультацію.

Досить часто громадські активісти стикаються з проблемою відсутності потрібної інформацій на сайті міської ради. Під час підготовки заходів постійно виникає потреба запросити депутатів до участі або якимось чином повідомити їм про проведення семінару, тренінгу, круглого столу, форуму тощо. Команда «Активної Громади Вінниці» Інституту «Республіка» теж зіштовхнулась з цим питанням, тому активісти вирішили знайти комплексне рішення і звернулись до міського голови (під час зустрічі з громадськістю) щодо доповнення розділу «Депутати міської ради» на офіційному сайті. Отримавши схвальну відповідь від міського голови вони пішли в секретаріат, де пояснили, якої саме інформації потребують.

Відтак, пересічний вінничанин у цьому розділі може знайти інформацію про депутата, а саме: біографію, час та місце прийому, партійність, від кого й по якому окрузі був обраний депутат, інформація про помічників- консультантів та його приналежність до роботи в комісіях. З нового, що з’явилося розділі з контактами – це телефон депутата та електрона адреса, звіт про річну діяльність та в майбутньому (після 1 квітня) з’явиться декларація.

Завдяки реалізації цієї ініціативи депутати стали ще більш публічними та відкритими до діалогу і співпраці. Очікується, що мешканці будуть більше сприймати свого депутата, як представника їх власних інтересів у раді, а не лише гаманця, який надає матеріальну допомогу.

Як зазначає регіональний координатор ВІ «Активна Громада» Христина Коваленко,  найбільше труднощів виникло під час розробки звітної форми для депутатів. Це було спільне напрацювання працівників секретаріату та представників Інституту «Республіка». Адже форма мала бути одночасно простою та інформативною, а також містити дані, правдивість яких можна перевірити.

Додамо, що відразу після оприлюднення контактної інформації депутатів вінницьке видання випустило матеріал, в якому описувалася перевірка отриманих контактних даних. Інше видання випустило публікацію з переліком контактної інформації про депутатів.

«Чи вірять мешканці у дієвість цієї ініціативи? – відповісти важко. Кожен хоче, що б депутат був прозорий як скельце, але вирішувати проблемні питання не хоче. Я вважаю, що дана ініціатива – це черговий крок міської влади до ще більшої публічності та підзвітності громаді. Тепер справа за тим, як самі громадяни будуть використовувати отриману інформацію і співпрацюватимуть з депутатами», – регіональний координатор ВІ «Активна Громада» Христина Коваленко.