20-го лютого, в Комітетах Верховної ради відбувся круглий стіл «Практика роботи місцевих електронних петицій», в ході якого народні депутати, громадські активісти та представники органів місцевого самоврядування підбивали підсумки року роботи цього сервісу е-демократії. Захід відбувся в рамках проекту USAID “Громадяни в дії”, який реалізовується Українським незалежним центром політичних досліджень.

В ході цього круглого столу учасники обговорили необхідність вдосконалення е-петицій зумовлених неузгодженістю законодавчої конструкції із іншими галузевими законами.

Представник Інституту “Республіка” Микола Яцков підтримав пропозиції до закону, які нададуть визначеності процедурам розгляду. Зокрема, щодо розмежування компетенцій міської ради та виконавчого комітету, врегулювання строків розгляду петицій, які набрали необхідну кількість голосів, тощо.

Також нашим представником було викладено ідею ухвалення окремого закону про е-петиції на місцевому рівні. Чому? Тому що на місцевому рівні е-петиції сприймаються як додатковий інструмент участі у місцевому самоврядуванні на рівні із місцевими ініціативами та громадськими слуханнями. Якщо законодавець відкине концепцію, що петиція є особливою формою звернення, то на місцевому рівні звузиться коло осіб, які матимуть право її підтримувати. Місцеві проблеми мають вирішувати ті люди, які краще обізнані із справами свого ж самоврядування.

Для таких новацій потрібно створити інфраструктуру. Зокрема, йде мова про законопроект № 4685 про електронні довірчі послуги Завдяки, цьому закону буде уніфіковано стандарти систем BankID i MobilID. Тобто ми зможемо робити верифікацію громадян у надійніший спосіб.

Ознайомитись з запропонованими змінами в законодавство можна за посиланням –

Проект резолюції круглого столу можна прочитати за посиланням –

Свої пропозиції до резолюції та правкам до законодавства можна надсилати Ivan Lukerya на пошту – ivan.lukerya@gmail.com