19396945_10207177406712273_2332555211615234737_n

 

 

20 червня у Вінниці відбувся регіональний форум “Синергія влади та громади – можлива!?”, під час якого депутати, громадські активісти, активні громадяни та ЗМІ шукали ефективні методи взаємодії. Форум мав на меті налагодити діалог між представниками влади та громадянами шляхом діалогу і обговорення подальших спільних дій, які сприятимуть розвитку громад, міст та країни в цілому.

Під час заходу в рамках проекту «Активна Громада: право вибору» відбулося представлення результатів дослідження Інституту «Республіка» щодо звітування депутатів місцевих рад (всеукраїнський та місцевий розріз). Також експерти презентували дослідження Інституту «Республіка» і дослідницької кампанії «Active Group» «Участь громадян у прийнятті рішень» (всеукраїнський та місцевий розріз).

Відтак, на форумі обговорили  результати дослідження Інституту «Республіка» щодо звітів  депутатів місцевих рад, адже це один із їхніх обов’язків перед громадою. Депутати Вінницької міської ради  у своїх звітах  зазначали кількість проведених зустрічей з громадянами, кількість розглянутих заяв, відвіданих сесій та комісій. Щоправда, були і деякі недоліки та побажання щодо звітувань. Було б добре, аби звіти підтверджувалися фотографіями, які б розміщувалися на  сайті Вінницької міської ради, зазначали на форумі.

1

Один з висновків роботи форуму –  представники влади мають дослухатися до думки громади та надавати інформацію про виконання своїх обов’язків, а  громадяни , в свою чергу,  повинні   активно співпрацювати з владою.

Примітка. Захід відбувся за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Уряду Канади.

Всеукраїнська ініціатива “Активна Громада” – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту “Республіка”.