21 жовтня на Форумі «Використання інструментів участі в умовах децентралізації», громадськість Вінниці визначилася, які ж інструменти участі в умовах децентралізації є максимально ефективними, що таке місцева ініціатива, для чого вона потрібна і взагалі, як громадяни можуть впливати на владу на місцевому рівні.

Головна увага експертів була приділена проблемам забезпечення прямої комунікації представників влади з громадськістю, посилення їхньої взаємодії за допомогою використання таких інструментів, як електронні петиції, бюджет участі, місцеві ініціативи, та громадські слухання. Також, обговорювали механізм залучення громади у процес контролю за владою та якісне використання цих інструментів, враховуючи їх переваги та недоліки.

14800285_1282277355179570_1413154439_o

У своєму виступі Христина Коваленко, координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» наголосила: «У Вінниці створені практично усі відповідні умови для повноцінного використання інструментів місцевої демократії та є розуміння влади рухатись у цьому напрямку. Зараз справа за громадськимиорганізаціями – навчити, показати історії успіху та використання на практиці цих інструментів.»

Ключовим моментом в проведенні форуму була можливість для учасників не лише обговорити актуальні питання місцевого самоврядування, а й навчитись на практиці використовувати інструменти впливу.

Завдяки, таким форумам, ми маємо змогу «сформувати» більш відповідальних та зацікавлених громадян, які, з одного боку, готові запропонувати власне бачення розвитку свого міста та країни в цілому, а з іншого боку – здійснювати якісний та систематичний громадський контроль.

14705811_10205511940836667_1536304365072841182_n

У форумі взяли участь представники громадських організацій та органів влади.

Ключовими спікерами виступили:

  1. Владислав Телень, заступник директора, начальник відділу адміністрування системи якості департаменту правової політики та якості міської ради
  2. Ірина Коцюбівська, заступник директора департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА
  3. Христина Коваленко, регіональний представник Інституту «Республіка» у м. Вінниця
  4. Олександр Зєрщиков, депутат Вінницької міської ради
  5. Андрій Очеретний, депутат Вінницької міської ради
  6. Петро Бабій, депутат Вінницької міської ради
  7. Олександра Скиба, заступник голови Інституту «Республіка»
  8. Віталій Гліжинський, мережевий координатор Всеукраїнськоїініціативи «Активна Громада»
  9. Юлія Грига, голова організації «Філософія серця»
  10. Юлія Піскунова, координатор ГО «Соціальна перспектива».

Модератор заходу: Олена Регеша, представник коаліцій Прозорі Ради

Примітка. Всеукраїнська кампанія «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності ВГО «Інститут Республіка».

Контактна особа: Коваленко Христина, координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» у м. Вінниця; 067-740-35-17  kristi.kovalenko@gmail.com