У турнірі взяли участь 12 команд з різних навчальних закладів Вінниці, які змагались за першість за форматом британських парламентських дебатів.

Студентський дебатний турнір «Активна Громада: право вибору»  відбувся 20 квітня на базі Вінницького національного технічного університету.

Активна Громада Вінниця

У фіналі змагались за першість команди Медичного, Донецького, Торгового університетів та Транспортного коледжу. Усі команди показали себе як майстри слова та конструктивної думки і кожен з них заслуговував на першість. Але за результатами суддівської колегії перемогла команда Медичного університету в складі Формоди Ольги та Павлюк Юлії. Дівчата входять до дебатного клубу та мають певний досвід у цій справі і саме їх конструктивні промови та відповідність правилам формату британських парламентських дебатів і вирішили долю турніру.

Активна Громада Вінниця дебати

«Дуже приємно бачити і працювати з розумною молоддю. Люди, які шукають вирішення проблемних питань в конструктивний суперечці обов’язково мають велике майбутнє та довіру до своїх слів та дій. Тільки пропонуючи вирішення, а не критикуючи наміри можна досягти позитивного результату. Тому дебати – це та гра, яка розвиває молодих людей, дає їм можливість критично дивитись на події, які відбуваються в місті, країні та шукати виходи з найрізноманітніших ситуацій» – зазначила Христина Коваленко, регіональний координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» у м. Вінниця.

Активна Громада Вінниці

Суддями дебатів стали громадські діячі міста: Єлизавета Савчук (Асоціація Євроклубів Вінниччини), Ірина Баранович (ГО «Вінницька європейська стратегія»), Вероніка Бабич («Пласт»), Віталія Мазур (інформпортал «Вежа») а також професійні дебатери з Федерації дебатів України – Олег Ходаков та Ольга Солоненко.

Примітка. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту «Республіка».

Проект «Активна Громада: право вибору» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Контактна особа: Христина Коваленко, координатор ВІ «Активна Громада» у м. Вінниця – 0677403517,kristi.kovalenko@gmail.com.