Питання взаємодії мешканців громади із місцевими депутатами, зокрема, заслуховування звітів депутатів, є важливою складовою політичної культури. Однак, значна частина виборців навіть не здогадується, хто представляє їх інтереси в округах. А депутати, своєю чергою, не поспішають на зустрічі з громадою.

Щороку ВГО ГО “Інститут Республіка” проводить моніторинг звітів депутатів місцевих рад. У 2021 році депутати звітують про свою діяльність за 2020 рік. Впродовж травня-липня 2021 року команда Інституту “Республіка” проводила аналіз звітів депутатів 29 місцевих рад,  які представляють 1 277 депутатів. Джерелом даних для дослідження були офіційні веб-сайти міських рад та відповіді на запити на інформацію щодо звітів депутатів від місцевих рад. У більшості відповідей на запити від “Активної Громади” щодо звітування депутатів, відповідальні особи місцевих рад посилалися на надто короткий строк каденції депутатів 8 скликання для здійснення свої повноважень. Отже, потреби у звітуванні за 2020 рік не вбачали. У більшості місцевих рад немає затвердженої форми звітування депутатів. Внаслідок цього депутатські звіти відрізняються один від одного структурою та змістом, що не дає змоги порівняти роботу депутата, як в раді, так і на окрузі. І серед 331 депутатів, що переобрались, лише 28% прозвітували за останній рік своєї попередньої каденції. Хоча звітування – це обов’язок депутатів, який вони повинні виконувати щорічно, але можна й частіше, якщо цього забажають виборці чи органи самоорганізації населення. 

Тож, під час вебінару: “Як звітуватись депутатам місцевих рад?” поговоримо про наступне: 

  • законодавче регулювання звітності місцевих депутатів; 
  • яку користь від звіту може отримати депутат, виборці та громада в цілому; 
  • як організувати звітування, щоб на нього прийшли мешканці; 
  • як написати звіт, щоб його читали.

Спікерка: Олександра Гліжинська, виконавча директорка Інституту «Республіка», засновниця Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада».

Дата: 1 грудня 2021 року

Час: 16:00 – 17:30

Місце: онлайн-платформа ZOOM (посилання буде надіслане зареєстрованим учасникам).

Зареєструватись можна за посиланням: https://forms.gle/3zEmvsxHQgFgJFmq7

Участь в заході БЕЗКОШТОВНА.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Інна Душка, організаторка заходів Інституту “Республіка”,

телефон: +380961724018;

електронна пошта: event.inrespublica@gmail.com

Довідка. Захід організований за підтримки Національного Демократичного Інституту.

Примітка. Місія «Активної Громади»: досягнути добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка». Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.