Ужгородці обрали місце для розміщення пам’ятника “Свіча пам’яті”

18 березня в Ужгороді завершилася публічна консультація щодо обрання місця для розміщення монументу жертвам Голодоморів. Участь у консультації взяли 1090 унікальних користувачів, з яких 25 використали SMS повідомлення для волевиявлення на платформі “Ваша думка”.

Загалом думки ужгородців розділилися таким чином:

  • 355 кліки – наб. Незалежності (Медичний факультет УжНУ)
  • 487 – вул. Тиха (підніжжя Кальварії)
  • 103 – вул. Капушанська (цвинтар)
  • 15 – пл. Дружби Народів (Ротарі-парк)
  • 11 – вул. Шевченка (Парк Святої Тетяни)
  • 119 – вул. Героїв (Пагорб Слави)

результати

Нагадаємо, що 24 листопада 2018 року до Дня вшанування жертв Голодоморів на набережній Незалежності поблизу медичного факультету УжНУ було встановлено пам’ятник “Свіча пам’яті”. Монумент має художнє вираження, яке навіює шок та негативне ставлення до подій 1932-33 рр. – масштабній трагедії українського народу. Встановлення цього монументу спровокувало дискусію серед ужгородців щодо художнього вираження ідеї та відповідності обраного місця для належного вшанування жертв Голодоморів.

IMG_0640

Так, міська влада вирішила дізнатися думку громади з приводу подальної долі пам’ятника. За результатами публічної консультації “Оберіть місце для розміщення монументу жертвам Голодоморів” переміг варіант – вул. Тиха (підніжжя Кальварії). Остаточне ж рішення прийматимуть представники влади з урахування думки ужгородців.

Публічна консультація – це інструмент, за допомогою якого влада отримує від громадян інформацію щодо того, яким вони бачать вирішення конкретного суспільно важливого питання. Воно виноситься на загальне обговорення, кожен громадянин може висловитися і вплинути на прийняття остаточного рішення.

Довідка. Публічні консультації впроваджуються у співпраці з Ужгородською міською радою в межах проекту «Задай курс владі», що впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).