18 березня на факультеті ІМВ Ужгородського національного університету (УжНУ) та в студентському просторі “АураАкадеміка” команда “Активної Громади” провела читання програм кандидатів у президенти України. Учасники намалювали портрет ідеального президента України та його/її програму. Дізналися про повноваження гаранта Конституції та проаналізували 6 програм кандидатів.

Уж АГ1

Загальна оцінка програм від регіонального координатора “Активної Громади”, юриста Миколи Яцкова: Програми, як і на попередній зустрічі, читаються легко. Цього разу зустрічалося багато слів та понять, які є мало зрозумілими, зокрема “аопологет”, “шоуїзм”. У текстах містились фрази, які без пояснень експерта також були малозрозумілими. До прикладу, “моє тіло – моє діло”.

АГ УЖ

З точки зору риторики, то превалює звернення до емоцій та почуттів. Практично ніхто не використовує критику влади як засіб донести власну перспективу. Оцінювачам знов таки бракувало цифр та конкретики, шляхів реалізації програми, також складно було ідентифікувати цільову аудиторію до якої спрямовано послання. Також звернули увагу на те, що чим більш рейтинговий за соцопитуваннями кандидат, тим менше конкретики та більше розмитих обіцянок. І навпаки, чим менш відомий кандидат, тим більше конкретики, яку вже можна вимірювати і ставити питання про контроль виконання.

АГ Уж 1

Засідання Клубу проведено командою ВІ “Активна Громада” Інституту “Республіка” у партнерстві з Ресурсним центром зі сталого розвитку УжНУ та ГО “АураАкадеміка”.

Клуби діють у межах проекту «Активна Громада: право вибору», що реалізовується у 30-ти населених пунктах України. Даний проект впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).