19 червня у міській раді відбулася прес-конференція, на якій презентували результати першої публічної консультації.

На початку травня міська рада поцікавилася думкою ужгородців щодо порід дерев, які варто підсаджувати на Київській набережній поруч із каштанами? За результатами консультацій міська рада врахує побажання при прийнятті рішень щодо озеленення цього громадського простору.

На жаль, каштани вражені мінуючою моллю та невдало кроновані. Лікування дерев досить коштовне, тому фахівці з кафедри ботаніки УжНУ не рекомендували їх до громадських обговорень. Натомість, запропонували шість інших дерев стійких до шкідників.

Коля

 За результатами консультацій думки розділилися наступним чином: ясен вузьколистий – 27 голосів, клен гостролистий – 196 голосів, павлонія повстиста – 146 голосів, липа срібляста – 115 голосів, дуб звичайний – 95 голосів та гінкго білоба – 169 голосів. Про це повідомив під час конференції координатор “Активної Громади Закарпаття” Інституту “Республіка” Микола Яцков.

 результати ПК -1

З 749 голосів отримано 39 відповідей через SMS та 710 – Онлайн.

Також на офіційному сайті Ужгородської міської ради створено рубрику «Публічні консультації» (http://rada-uzhgorod.gov.ua/publichni-konsultatsiyi/), де вже від сьогодні можна взяти участь у ще в двох консультаціях.

Зокрема, можна обрати схему облаштування болардів на вулиці Собранецькій за посиланням: https://vdmk.org/2886 Пропонується їх розміщення 1- з обох боків вулиці, 2- тільки з одного боку, 3- тільки там, де ширина тротуару менша за 2 метри, 4- взагалі не потрібно їх розміщувати.

Uzhgorod PK-3

Болард – це вуличний стовп, бетонна напівсфера, тощо призначена для блокування проїзду та паркування автотранспорту, а також для розмежування газонів і пішохідних зон від доріг.

***

Також в ужгородців запитали Яким чином організувати рух транспорту на вулиці Довженка з 10 квітня по 10 травня? Добре збережені пам’ятки архітектури у поєднані із чудовим квітом сакури спонукають до фотосесій на вулиці Довженка о цій порі. Однак, це не дуже безпечно з огляду на жвавий рух транспорту.

Тому, ужгородці можуть обрати за посиланням https://vdmk.org/3838 один з трьох варіантів вирішення питання:

  1. заборонити рух усіх транспортних засобів у святкові та вихідні дні,
  2. заборонити рух усіх транспортних засобів у святкові та вихідні дні з 8.00 до 17.00 год.
  3. рух транспортних засобів не обмежувати.

PK - 2 Uzh

Що таке публічні консультації? Це процес комунікації між органами місцевого самоврядування та громадянами (зацікавленими сторонами), за допомогою якого обидві сторони стають поінформованими про різні перспективи та пропозиції. Це інструмент, який надає можливість громадянам впливати на зміст рішень, що їх ухвалюють органи місцевого самоврядування.

Довідка. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності ГО «ВГО «Інститут «Республіка». Проект «Задай курс владі» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).