19 червня під стінами Окружного адміністративного суду Києва відбулася акція гірничих та металургійних профспілок, які вимагають розблокувати переговори про підвищення зарплат на «АрселорМіттал Кривий Ріг».

_DSC1717

Керівництво «АрселорМіттал» подало до суду позов про скасування початку трудового спору з трудовим колективом. Цей позов має на меті затягнути процес, оскільки згідно з українським законодавством, колектив має право на страйк лише після початку трудового спору.

За словами Володимира Чемериса правозахисника, голови Інституту «Республіка», в Україні фактично не можна реалізувати право на страйк, цьому передує довгий і затяжний процес примирення сторін: «Оскільки згідно українськими законами, трудовий колектив має організувати конференцію, дочекатися рішення Національної служби примирення і посередництва про реєстрацію спору. І лише після цього діяти, тобто організовувати страйк, – говорить пан Володимир. – А керівництво ще й спеціально затягує цей процес, подаючи до суду. Відповідно до статистичних даних щороку в Україні проводиться лише один страйк. І це при тому, що трудових спорів надзвичайно багато».

_DSC1719

Суддя Ігор Смолій виніс рішення про перенесення справи на 5 червня, оскільки Національна служба примирення і посередництва подала кілька варіантів рішень про початок трудового спору. Суд зобов’язав надати оригінали рішення, і лише після цього відбудеться чергове засідання. Суд задовольним клопотання Арселом про перенеселння на 5 червня. Це рішення свідчить, що керівникцтво свідомо затягує судовий процес, для тог щоб трудовий колектив не міг почати страйку.

_DSC1721

Нагадаємо, що ще з березня робітники металургійного підприємства ведуть боротьбу за підвищення зарплат до 1000 євро у національній валюті. Люди також вимагають створення належних умов праці та безпеки.

За словами активістів, кількість нещасних випадів зростає майже погодинно. Минулого тижня один із робітників лишився нижньої кінцівки. Це сталося через застаріле обладнання, що не підлягає ремонту, та неналежні умови праці.

_DSC1727

У зв’язку з цим гірники та металургійники ініціювали колективний трудовий спір у відповідності до законодавства. Недосягнення згоди між сторонами дало б робітникам право на страйк. Проте адміністрація оскаржила у суді рішення Національної служби примирення і посередництва про реєстрацію спору.

«Ми вимагаємо зарплату – 1000 євро. Країні взяла європейський шлях розвитку, отже й умови праці та життя мають бути відповідними. Наразі 9 профспілок об’єдналося, і ми вимагаємо у керівництва задовольнити наші умови. Завод було побудовано ще в 30-х роках минулого століття. Після війни його частково було поновлено. Але майже все обладнання залишилося тих років, його неможливо відремонтувати, і тому щотижня травмуються люди. Адміністрація «АрселорМіттал» не йде на переговори і не чує робітників. Тому, ми продовжуємо боротися», – говорить Юрій Самойлов, голова незалежної профспілки гірників України в Кривому Розі.