В Ужгороді розпочалися одночасно дві публічні консультації

Ужгородська міська рада запрошує містян до участі у публічних консультаціях. На офіційному сайті створено рубрику http://rada-uzhgorod.gov.ua/publichni-konsultatsiyi/, де вже від сьогодні можна обрати бажані варіанти рішень до 20.01.2019 року.

Зокрема, в ужгородців питають: Чи доцільно перейменовувати вулицю Перемоги на вулицю Капушанську?

Кілька разів ця вулиця почергово змінювала назву, то на вулицю Капушанську (історична назва за напрямком дороги до міста Великі Капушани у Словаччині), то на вулицю Перемоги (на честь річниці перемоги у Другій світовій війні). Через це виникла плутанина в позначені окремих будинків.

UZh PK - 6

Для остаточного закріплення назви для цієї вулиці, міська рада запрошує ужгородців обрати за посиланням https://vdmk.org/2248 один з таких варіантів: 1 – ТАК (вулиця Капушанська) та 2 – НІ (вулиця Перемоги)

*  *  *

Також в ужгородців просять поради щодо вирішення досить делікатного питання. У межах декомунізації вулиць, названих на честь діячів комуністичного режиму, розпорядженням голови Закарпатської ОДА вулиця Івана Туряниці (25.05.1901 – 27.03.1955 рр., Перший секретар Закарпатського обкому КП(б)У) була перейменована на вулицю Кароя Мейсароша (20.07.1821 – 02.02.1890 рр., відомий ужгородський юрист-публіцист, автор першої історії Ужгорода, більше тут ).

Уся суть проблеми в тому, що на сучасній вулиці Кароя Мейсароша знаходиться майстерня-музей та будинок художника Антона Кашшая (24.01.1921 – 31.12.1991 рр., ужгородський живописець, народний художник України, більше тут ), власне там досі живе його родина.  Родичі та вихованці майстра хочуть щоб тільки ця вулиця носила його ім’я. Відзначимо, що у місті наразі є вулиця названа на честь Антона Кашшая (в районі “Нової лінії”).

Таким чином, міська рада просить в ужгородців слушної поради та відповісти Чи доцільно перейменувати вулицю Кароя Мейсароша на Антона Кашшая? https://vdmk.org/2774

Uzh PK -5

Пропонуються до обговорення такі варіанти:

        1 – Так, перейменувати вулицю Кароя Мейсароша на Антона Кашшая, а вулицю Антона Кашшая на Кароя Мейсароша;

    2 – Так, перейменувати вулицю Кароя Мейсароша на Антона Кашшая та вулицю Декабристів на вулицю Кароя Мейсароша;

         3 – Ні, в жодному випадку зміни не потрібні.

Принагідно відзначимо, що можлива зміна назв вулиць не тягне за собою необхідності будь-яких реєстраційних дій для громадян, які мешкають на таких вулицях міста чи щодо їхнього нерухомого майна.

Довідка. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності ГО «ВГО «Інститут «Республіка». Проект «Задай курс владі» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).

Що таке публічні консультації? Це процес комунікації між органами місцевого самоврядування та громадянами (зацікавленими сторонами), за допомогою якого обидві сторони стають поінформованими про різні перспективи та пропозиції. Це інструмент, який надає можливість громадянам впливати на зміст рішень, що їх ухвалюють органи місцевого самоврядування.