Вісім студентських команд боролися за можливість представляти Ужгород на національному дебатному турнірі у Києві.

5 квітня в Ужгороді відбувся молодіжний дебатний турнір «Активна Громада: право вибору» за британським парламентським форматом. Змагалися 8 команд, серед яких «Жінки при владі», «Чітка позиція», «Молода ініціатива», «Мажоритарщики», «Be_FRI», «Greencat», «Time4true», «Estuans ex Prospero». За жеребом було визначено теми гри: електронне голосування на виборах та квоти для молодих людей у виборчих списках.

Активна Громада Ужгород

У вітальному слові учасникам начальник управління юстиції Закарпатської ОДА Руслана Натуркач відзначила, що дуже важливо бути активними громадянами. Адже, саме молоді люди є фундаторами нашої країни і від вміння аргументовано переконувати людей залежить дуже багато. Тому, молоді дуже важливо у студентські роки опанувати риторику і практикувати її на публічних диспутах.

Активна Громада Ужгород дебати

Після кожного словесного батлу члени журі ділилися власним життєвим досвідом та давали корисні поради учасникам дебатів. Вони закликали більше читати українською мовою, щоб відточувати ораторське мистецтво. У перспективі це надасть можливість вийти на міжнародні дебати, а тому слід вдосконалювати англійську, викристалізовувати аргументи, зважувати коректність спілкування; вірити в те, що говорити і вміти доносити свої аргументи до аудиторії; раціонально використовувати час.

Активна Громада Ужгород1

У фіналі змагалися команди «Чітка позиція», «Молода ініціатива», «Мажоритарщики», «Estuans ex Prospero». За результатами перемогу здобули студенти юридичного факультету – команда «Мажоритарщики» – Павло Величко та Василь Дьордь. Василя також визнано кращим гравцем турніру. «Срібло» виборола «Чітка позиція», а депутат обласної ради, керівник департаменту економічного розвитку і торгівлі Закарпатської ОДА Денис Ман також запропонував дівчині з команди «Чітка позиція» Дар’ї Жмаченко стати його помічником як депутата Закарпатської облради.

Активна Громада Ужгород деб

Команда «Мажоритарщики» представлятиме Закарпаття на Всеукраїнському дебатному турнірі. Важливо додати, що заступник міського голови Олександр Білак запевнив учасників у тому, що дебатний турнір надалі в Ужгороді буде традиційним і проходитиме двічі на рік в рамках нової міської програми з підтримки молоді.

Організаторами турніру стали – «Активна Громада» Ужгорода Інституту «Республіка» у партнерстві із Закарпатською обласною організацією «Союз юристів України», Молодіжною радою Ужгородської міськради, ГО «Об’єднання Самопоміч», Координаційною радою молодих юристів при Головному територіальному управлінні юстиції у Закарпатській області, Ресурсним центром зі сталого розвитку УжНУ, Ужгородською міськрадою та юридичним факультетом Ужгородського національного університету при підтримці Національного Демократичного Інституту Міжнародних Відносин.

Примітка. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності Інституту «Республіка». Проект «Активна Громада: право вибору» впроваджується за підтримки National Democratic Institute (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через USAID – US Agency for International Development (USAID).