Команда-переможець готується  до столиці, де боротиметься з командами інших населених пунктів за 5-денну поїздку до Польщі.

5 квітня в с. Антонівка відбулася відбіркова гра молодіжного турніру у форматі британських парламентських дебатів за участі команд шкільної та студентської молоді. Гостинно прийняв учасників Скадовський технікум Херсонського державного аграрного університету (с. Антонівка)

Організаторами дебатного турніру виступила Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» Інституту «Республіка». Гра відбувалася в рамках міжнародного проекту, що реалізовується в 24 містах України.

Активна Громада Скадовськ дебати (1)

Під час гри регіональний координатор Валентина Пономаренко представила кампанію «Активна Громада: право вибору» та провела для учасників турніру семінар «Як підвищити  активність молоді в громадянському суспільстві?»:

«Саме з метою підвищення свідомості молоді, залучення її до виборчого процесу, усвідомлення своєї ролі в розбудові держави; розвитку потенціалу та творчих здібностей проводяться такі заходи», – зазначила пані Валентина.

У дебатному інтенсиві виявили бажання взяти участь школярі Скадовської ЗОШ № 2, Ульянівської ЗОШ, Тарасівської ЗОШ та активісти другого та третього курсу Скадовського технікуму.

Молоді вдалося вжитися в ролі прем’єр-міністра, віце-прем’єр-міністра, членів уряду та представників опозиції, доповідачів та співдоповідачів. Кожному потрібно було відстоювати, аргументувати свою позицію, демонструвати професійне бачення, ораторські та лідерські здібності.

Активна Громада Скадовськ дебати (1)

У результаті словесних баталій присутні отримали дієві пропозиції від молоді:

  • для депутатів місцевого самоврядування проводити щомісячні зустрічі з електоратом у ВО щодо реалізації програми в різних форматах;
  • впровадити відкликання депутата, якщо протягом півроку не реалізовано жодного пункту програми – забезпечити систему моніторингу діяльності депутата і висвітлювати шляхом електронного рейтингу;
  • впроваджувати систему електронного голосування на виборах з забезпеченням інформаційної безпеки;
  • народні депутати мають направити свою діяльність більше на роботу в своєму окрузі , а не на безрезультативні пленарні засідання;
  • для виборців – обирати не за красиві білборди, а за добрими справами;
  • молодь за відкриті списки;
  • молодь повинна мати право влаштування на роботу в державній службі не після 3-х річного стажу, а з 3-х річним випробувальним терміном.

Призером стала команда шкільної молоді. Перше місце дісталось Каріні Алейник (ЗОШ №2) та Марії Кушнірук (Тарасівська ЗОШ), друге місце розділили між собою Ірина Паламарчук (ЗОШ №2) та Христина Романенко (Ульянівська ЗОШ) і третє місце здобули Володимир Дудченко ( Скадовський технікум ХДАУ ) та Марія Дунаєва (ЗОШ №2).

Активна Громада Скадовськ дебати (2)

Переможці отримали право участі в національному турнірі серед кращих молодіжних команд інших міст України, що відбудеться в комітетах ВР України. А переможці фінальної гри отримають досвід, нові знання та 5-денну поїздку до Польщі.

Примітка. Всеукраїнська кампанія «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності ВГО Інститут «Республіка». Даний проект впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Контактна особа:  координатор Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» в м. Скадовську  Валентина Пономаренко, тел. 0669917102. Пропозиції , зауваження та ініціативи можете  направляти за адресою м.Скадовськ, а/с  №27 або до скриньки побажань в читальній залі Скадоської ЦБС в робочому інформаційно-просвітницькому куточку «Активна громада».