Близько 2 тисяч українців під час акції – провокації до Дня Незалежності України спробували вирішити свою проблему власними силами. Вони встали з дивану й підписали петиції та звернення до місцевих органів влади.

_DSC0367

23 серпня у 20 містах країни відбулася Всеукраїнська акція «Диванна НЕ/залежаність – українська НЕ/залежність». Близько 2 тисяч громадян з різних куточків України сказали слово «ні» дивану та диванним героям – Почекуну, Нехочусі та ЗавтраМЕНу.

Акція, міста (6)

Акція, міста (7) 

Метою акції було спонукати громадян до участі у прийнятті рішень на благо своєї громади, країни. Кожен зумів стати активним, небайдужим та незалежним – українці підписували петиції та звернення, аби вирішити нагальну проблему міста.

Акція, міста (4)

Акція, міста (3)

Зокрема в Києві, було зібрано близько 100 підписів під петицією щодо облаштування пандусами й зручними спусками комунальних будівель та тротуарів для маломобільних груп населення. Також кияни написали звернення до Мера Києва Віталія Кличка щодо незаконної забудови скверу та ремонту вуличного освітлення.

_DSC0281

«Акція покликана показати важливість дій: варто вставати з дивану і власноруч почати вирішувати проблеми. Україна буде незалежною тоді, коли ми позбудемося диванної залежності і почнемо діяти, залучивши однодумців. До речі, це стосується як громадян, так і представників органів влади, депутатів,  громадського сектору, бізнесу та ЗМІ» , – зауважила заступник голови Інституту «Республіка» Олександра Скиба.

АГ Київ

До участі в акції були запрошені Мер Києва Віталій Кличко та депутати Київради. Проте, на жаль, вони не долучилися до заходу.

Організатори ВІ «Активна Громада» Інституту «Республіка»дякують киянам, які робили фото на «Дивані Незалежності», обговорювали існуючі в місті проблеми й можливі шляхи їх вирішення та підписували петицію.

_DSC0451

«Дуже класна акція – і за форматом, і за метою. Просто збирати підписи чи роздавати листівки – було би трохи банально, особливо у Києві. Але у компанії цікавих персонажів, на дивані – упевнена, що такий креативний підхід є ефективним. Звісно,  окрема подяка ініціативній групі за те, що в рамках акції збирали підписи під петицією щодо доступності нашого міста для маломобільних груп населення. Маючи двох дітей, я щодня вожу молодшого у візочку і відчуваю брак пандусів, знижень тротуарів тощо. Тож, сподіваюсь, всі разом ми зможемо змінити ситуацію на краще. Головне – бути насправді активною громадою», – поділилася враженнями учасниця акції Ірина Макарова.

_DSC0441

Акція проходила в межах проекту «Активна Громада: право вибору», який впроваджується в 20 містах України.

Акція, міста (5)

Довідка. Всеукраїнська ініціатива «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації та участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності ВГО «Інститут Республіка».  Проект «Активна Громада: право вибору» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Фотографії можна знайти за посиланням (м. Київ): https://fex.net/#!520987753127