1478616102

У Жмеринці розробляється Положення про громадський бюджет. Ініціаторами проекту про громадський бюджет стали регіональний координатор ВІ «Активна Громада» Андрій Сільченко та активістка Люба Жерновська. Саме Вони знайшли конкурс і написали проект на фінансування інформаційної та адвокасі кампаній щодо бюджету участі.

Цей проект був підтриманий в рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії, співфінансований Канадським Міністерством закордонних справ. У рамках інформаційної кампанії активісти провели регіональний форум, куди були запрошені представники влади і громадськості. Спікерами на даному форумі були Сергій Слинько (експерт Інституту «Республіка») і представниця Черкаської міської ради – Тетяна  Харенко. Спікери презентували на заході досвід Черкас по впровадженню громадського бюджету і відповіли на питання, які виникли в учасників форуму. За основу Жмеринського документу було взято проект, який використовують у місті Черкаси.

За словами Андрія Сільченка, розробники насправді стикнулися труднощами, що пов’язані з затратою часу на те, аби пояснити різним політичним силам, що це таке громадський бюджет і чому важливо голосувати за цю програму.

«Наразі, ми сподіваємося, що маємо достатньо прихильників цієї програми і вона буде прийнята у грудні. Позитивним моментом є те, що Жмеринкська міська рада з перших днів проявила відкритість і готовність співпрацювати в напрямку прийняття цього документу. Програма була проаналізована фінансовим управлінням та управлінням економіки і на даний час готується до розгляду в депутатських комісіях. Велика кількість депутатів також підтримують дану ініціативу, тому ми очікуємо, що на черговій сесії у грудні Положення буде прийнято», – підкреслив регіональний координатор «Активної Громади» Андрій Сільченко.