Ми як нащадки, маємо будувати новий світ навколо себе, нову сучасну державу з новими цінностями, принципами та новими методами прийняття рішень. ГО «Інститут Республіка» впроваджує нові методи впливу громадян на прийняття рішень владою, стоїть на засадах розвитку громадського суспільства, допомагає громадянам проваджувати нові проекти та сучасні зміни. Одним із таких інструментів є публічні консультації.

«До координаторів ВІ «Активна Громада» Інституту «Республіка» на Харківщині, звернулася голова Введенської селищної ради Ганна Геращенко. За її ініціативи стартувала перша публічна консультація в області, ціль якої побудови сучасну інфраструктури на місці пустиря. Наша задача, як громадсько-активних мешканців, допомогти організувати дану консультацію», – Олександра Щукіна, координаторка проекту.

Отже, жителі мають обрати: Що, на Вашу думку, треба зробити на місці пустиря у селі Тернова, вул. Центральна (пустир напроти школи)?:

Серед варіантів:        Код

  1. Парк з озером.
  2. Парк відпочинку.
  3. Туристичний кемпінг.
  4. Ярмаркова площа.

Обирайте за посиланням :  https://vdmk.org/9761

Або за допомогою: СМС на номер 093-177-00-35 з текстом «9761 (пробіл) номер відповіді».

 Історична складова

На місці пустиря, перед школою в селі Тернова до Другої Світової було кладовище. Після війни влада заборонила місцевим мешканцям поховання на цьому місці. Більшість могил були перенесені, а ті, що лишилися, були або закинуті або зруйновані і одиниці залишилися неушкодженими та збереглись до 60-х років. Вже в 1960-х роках на місці пустиря був організований спортивний майданчик (футбольне поле), проводилися заняття з фізкультури, різні спортивні заходи, вишкіл школярів.

«Уже при незалежності, мешканці на загальних зборах зголосилися побудувати на частині пустиря церкву. Був залитий фундамент, але через брак коштів, будівництво припинилося. Сам фундамент церкви зберігається в гарному стані до сьогодні та у майбутньому може бути використаний для спорудження культової споруди (храму, каплички, або тощо). Ми як представники влади, хочемо ефективно використовувати ресурси нашої громади і саме публічна консультація, повинна дати відповіді, як хочуть громадяни розбудовувати своє село», – голова Введенської селищної ради Ганна Геращенко.

Веденка

Ініціатор: голова Введенської селищної ради – Геращенко Ганна Юріївна.

Публічна консультація отриває : з 25 липня до 30 вересня 2019 року.

Публічна консультація – це інструмент прямої демократії за допомогою якого влада отримує від громадян інформацію щодо того, яким вони бачать вирішення конкретного суспільно важливого питання.  Результати публічної консультації будуть винесені на обговорення під час прийняття рішень місцевою владою.

Контакти: Олександра Щукіна тел. (063) 1111-009 , регіональна координаторка ВІ «Активна Громада».

 Публічні консультації проходять у межах проекту «Задай курс владі» за підтримки Національного Демократичного Інституту Міжнародних Відносин (NDI).