Громада має обрати варіант з оптимізації освітньої мережі Перечинської ОТГ

Перечинська міська рада запрошує жителів об’єднаної територіальної громади до участі у публічній консультації. Вже від сьогодні та до 31 травня року можна обрати бажані варіанти рішень.

У громаді діє 6 шкільних закладів – ЗОШ І ступеня в селі Ворочево, ЗОШ І-ІІ ступенів у селах Сімерках, Сімері та Зарічові, у центрі громади – Перечині – школа І-ІІІ ступеня, а також Перечинська гімназія. Реорганізація шкільної системи передбачена Законом України “Про освіту”. Вже з 2022 року вступить у дію другий етап освітньої реформи, який охопить 5-9 класи. До цього часу реорганізація має бути проведена. Вона неминуча, тому залишити все, як нині, неможливо.

Отже, проблема потребує вирішення і в громади запитують: Який варіант оптимізації освітньої мережі Перечинської ОТГ Ви підтримуєте?

Варіантів лише два:

  1. Створити одну опорну школу – на базі двох Перечинських закладів освіти (гімназії та ЗОШ) та 4 філії – на базі ЗОШ у селах Ворочово (1-4 класи), Сімерки (1-4 класи), Сімер (1-9 класи), Зарічово (1-9 класи);
  2. Створити академічний ліцей (10-12 класи) – на базі Перечинської гімназії, 3 гімназії (1-9 класи) – на базі Перечинської, Сімерської та Зарічівської ЗОШ та 2 початкові школи (1-4 класи) – на базі Ворочівської та Сімерківської ЗОШ.

ПК-9

Обрати варіант відповіді можна за посиланням https://vdmk.org/8659 або за допомогою SMS “8659 (з номером відповіді)” на номер 093-177-00-35 до 31.05.2019 року включно.

Принагідно відзначимо, що відповіді жителів ОТГ будуть враховані при прийнятті рішень Перечинською міською радою. Публічна консультація реалізовується ВІ «Активна Громада» спільно з Перечинською міською радаю.

Що таке публічні консультації? Це процес комунікації між органами місцевого самоврядування та громадянами (зацікавленими сторонами), за допомогою якого обидві сторони стають поінформованими про різні перспективи та пропозиції. Це інструмент, який надає можливість громадянам впливати на зміст рішень, що їх ухвалюють органи місцевого самоврядування.

Довідка. Публічна консультація проходить за підтримки Закарпатського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». А також ВІ «Активна Громада» – об’єднання людей та громадських рухів задля самоорганізації й участі у вирішенні місцевих проблем. Ініціатива створена в рамках діяльності ГО «ВГО «Інститут «Республіка», що проводить пубічні консультації в межах проекту «Задай курс владі» за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI).