Воля, любов, справедливість, сім’я, дружба чи авто, квартира, робота, гроші – що поклали українці на ваги незалежності?

23 серпня «Активна Громада» від Інституту «Республіка» запитувала у жилетів міста, що готові вони покласти на ваги незалежності. Метою акції було нагадування громадянам про цінність власної свободи, активної участі в побудові своєї громади та країни в цілому.

_DSC1829

Біля Головпоштамту відбувалося дійство, під час якого представники команди ВІ «Активна Громада» «зважували» незалежність киян – пропонували покласти на ваги лише 5 цінностей, що дорівнюють незалежності для кожного особисто.

Усього в Києві участь взяло понад 65 громадян, загалом по Україні близько 2 тисяч. Адже акція паралельно проходить у 28 населених пунктах у різних куточках.

_DSC1838

У результаті ми дізналися, що за вагою, важливістю дорівнює незалежності для киян і гостей міста:

  • мир – 40 згадок
  • справедливість – 30 згадок
  • воля – 25
  • право – 25
  • життя – 23 згадки.

Варто додати, що на ваги цінності такі як: гроші – поклало лише три особи, квартира – одна, влада – чотири і ніхто не зважив автомобіль.

_DSC1774

Самостійно люди дописали цінності – відповідальність, сила, суверенітет.

У Скадовську найчастіше українці клали на ваги незалежності: волю, мир і справедливість. Дніпряни виділили серед усіх цінностей – свободу, волю, родину, життя. Топ-5 у Кропивницькому, які на думку жителів дорівнюють незалежності: мир, любов, сім’я, свобода та життя, а в Запоріжжі  – боротьбі, громадянської активності, справедливості.  Мешканці Дрогобича найчастіше асоціюють незалежність з такими поняттями як: справедливість, правосуддя, добро, патріотизм, воля, свобода слова, сумління. У той же час Ужгород поклав – активну громадянську позицію, свободу людини, щастя, справедливість, особисту незалежність.

_DSC1848

Участь також брали дітки, які клали важки з цінностями – сім’я, патріотизм, любов.

«Лише маленькими кроками, спільними діями ми розбудовуємо нашу країну і захищаємо незалежність. Ця акція нагадала про цінності, які ми маємо і про те, що варто бути активним громадянином, незалежно від того, де ти є. Приємно, що до акції також долучилися громадяни Німеччини, Франції, Росії та Польщі», – говорить заступниця голови Інституту «Республіка» Олександра Скиба.

_DSC1818

Всеукраїнська акція проходить у 28 містах в межах проекту «Активна Громада: право вибору», що впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Більше фотографій з акції в м. Києві: https://dropmefiles.com/0Vn0A