Протягом двох місяців дебатів студенти та школярі демонстрували свої ораторські здібності, вчилися добирати аргументи й  доводити свою думку. Перемогу вибороли представники КПНУ ім. І. Огієнка та ЗОШ №5

Кам♥янець, студенти дебати

Після відбіркових ігор у березні 12 квітня, у сесійній залі міськради відбувся фінал дебатного турніру серед студентів міста. У весняному турнірі взяли участь майже всі навчальні заклади Кам’янця-Подільського. На фінальному етапі розгорівся дебатний бій серед чотирьох команд: дві команди з Кам’янець-Подільського національного університету імені І. Огієнка та по одній команді з коледжу ПДАТУ та Податкового коледжу.

Задля посилення знань учасників перед грою запрошений гість з м. Хмельницький – Олег Черненко (Центр.UA) розповів про особливості фінансування політичних партій в Україні. І вже на жеребкуванні, директор департаменту гуманітарної політики міста – Альона Кузема (Алена Кузема) наосліп обрала тему для фінальної дискусії – «Ця палата має забезпечити прозорість партійних бюджетів».

Кам♥янець, студ. дебати

Фінальну гру оцінювали 5 суддів:

  • директор департаменту гуманітарної політики – Альона Кузема
  • голова ГО «Кам’яний острів», голова Кам’янець-Подільського міського осередку ПП «Народний фронт» –Тетяна Сметанюк;
  • заступник завідувач відділу молоді та спорту Лілія Шкира
  • бізнес тренер з ораторського мистецтва та засновник школи «Мельниця» – Андрій Мельник
  • координатор «Centre.UA» – Олег Черненко

Фінальна гра з різницею між командами у 2-3 бали розподілила на такі місця:

1 місце – Діана Грушанська та Олександра Сидорчук (КПНУ ім. І. Огієнка)

2 місце – Дем’ян Катерина та Ігор Зарічний (КПНУ ім. І.Огієнка)

3 місце – Анастасія Попова та Альона Гопта (Податковий коледж)

4 місце – Олійник Артур, Андрейцев Юра (коледж ПДАТУ)

 Кам♥янець, студ. фіндебати

Радісними емоціями ділилися на сторінках соцмереж переможниці турніру.

 Олександра Сидорчук: «А чому б і ні? – Приблизно так я подумала, коли чарівна Діана Грушанська одного вечору запропонувала взяти участь у дебатах в університеті. Дебати були на наступний день. А через тиждень, 12 квітня нам вручають нагороду за перемогу у міських дебатах. За цей тиждень було три етапи дебатів, емоції на максимум, нервове напруження, в наплічнику завжди щось по темі дебатів, всі думки про дебати, про аргументи, вимову, про «Саша головне не тараторити» і звісно літри кави. Проте воно того варте».

У свою чергу Діана Грушанська додала, що це були ночі, проведені з законопроектами, партіями і пошуками аргументів. «Але потім настав день дебатів, де можна було багато-багато говорити і доводити. І далі – прекрасний результат разом із супер колегою Олександрою Сидорчук».

Школярі теж не поступалися в активності і вже 17-19 квітня пройшли ігри серед  школярів 9-10 класів. До дебатних дискусій долучилися учні 17-ти загальноосвітніх навчальних закладів. У півфіналі та фіналі школярі дискутували на серйозні теми щодо виборів та прозорості влади.  На фінальній грі на жеребкуванні була напевно найскладніша тема у всьому дебатному турнірі: «Монополія антикорупційних органів на боротьбу з корупцією».

Кам♥янець, школярі дебати

За словами суддів, особливо їх вразили риторичні здібності, які в багатьох учасників були на професійному рівні. Приємно відзначити, що в міських школах зростають такі сильні, розумні та вольові лідери. За підсумками суддівських балів переможницями дебатного турніру серед школярів стала команда дівчат з ЗОШ №5.

Одна з суддів дебатного турніру Тетяна Сметанюк зауважила: – Хто переміг у третьому дебатному турнірі в Кам’янці-Подільському? Перемогу здобули усі учасники без винятку, адже з кожним роком молодь вражає своїми риторичними вміннями та нестандартними рішеннями. При шаленій конкуренції та високому рівні підготовці бути суддею непросто, але неймовірно надихаюче».

Дебатний турнір був організований регіональним осередком ВІ «Активна Громада» Інституту «Республіка у партнерстві з відділом молоді та спорту міської ради, управлінням освіти та навчальними закладами міста.

Кам♥янець, студ. фінал дебати

 Переможці студентських та шкільних дебатів мають змогу поїхати на національний дебатний турнір, що відбудеться у травні у м. Київ.  Наразі у Кам’янці сформувався дебатний клуб, завдяки якому молодь буде активно займатися цим мистецтвом на постійній основі.

 Примітка. Проект «Активна Громада: право вибору» впроваджується за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI) за фінансової підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та за консультаційної підтримки проекту «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «Взаємодія!».

Контакти: регіональний координатор проектів ВІ «Активна Громада» у м. Кам’янець-Подільський – Будурович Михайло, телефон: 0978580631, e-mail: misha1996forever@gmail.com, комунікаційний координатор ВІ «Активна Громада» – Будурович Христина, телефон: 0978580664,  Russu.Kris@gmail.com.