9 червня у Харкові біля оперного театру, громадська організацієя «Смарт медіа» провела «Галерею реформ» –  неформальну ярмарку громадських організац. Це був перший вуличний захід, що об’єднав 17 громадських організацій міста. Метою було познайомити громадян, показати їм громадську діяльність за допомогою картин та залучити до активності.

Гелерея реформ, Харків (1)

«Громадяни не відчувають власних сил, не відчувають достатньої поваги та уваги з боку влади, що їх думка має значення. Це потрібно змінювати. Необхідно дати людям віру та впевненість в собі, а потім навчити інструментам за для підкріплення цієї віри», – каже Олександра Щукіна, голова ГО «Смарт медіа».

Попередньо, у межах проекту «Галерея реформ» організатори проводили майстер-класи з живопису для активних харків’ян. Учасники воркшопів створювали полотна на тему громадської активності, небайдужості.

Гелерея реформ, Харків (3)

«Ми тут для того, щоб підіймати свідомість людей, підіймати ті проблеми, які є в громаді, але які уникаються в засобах масової інформації»,- розповідає учасник галереї реформ Сергій Гульчук.

На галереї було виставлено 30 картин, які були намальовані залученими громадянами на воркшопах з живопису про активізм. Також були представлені 20 фотографій фотоквесту, які робили також учасники тренінгів, самі громадяни.

Гелерея реформ, Харків (2)

На виставці були оригінальні майстер-класи та воркшопи від громадських організацій – учасників.  Також одними з продуктів галереї реформ були ознайомчі відеоролики на тему активізму та громадської участі, які мотивуватимуть населення брати на себе відповідальність та впливати на владу та зміни.

Відео можна подивитись ТУТ

Фотозвіт заходу

 

Проект реалізований за підтримки Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» від Інституту «Республіка» та Національного Демократичного Інституту (NDI).