11 червня в Рівному відбулася публічна консультація щодо запровадження професійного ліцензування лікарів для медичної спільноти з Рівного, Рівненської, Житомирської та Волинської областей. Під час зустрічі лікарі, керівники медичних закладів й управлінці у сфері охорони здоров’я разом з експертами МОЗ України обговорили нові правила, за якими працюватимуть лікарі.

 Младена Качурець, Керівник медичного сектору Офісу ефективного регулювання, розповіла про систему ліцензування, її переваги та зміни в підході до оцінювання роботи лікарів. У свою чергу, Тетяна Потупалова, державний експерт Директорату науки, інновацій, освіти та кадрів МОЗ України презентувала інформацію про безперервний професійний розвиток, що є частиною ліцензування.

ПК МОЗ, Рівне

Впровадження професійного ліцензування лікарів – це принципово нові правила доступу до професії лікаря, які сприятимуть підвищенню якості медичної допомоги та зростанню престижу лікарської професії в українському суспільстві.

Разом з лікарями під час роботи в групах були обговорені ключові аспекти змін:

  • Критерії відбору та вимоги до членів Ліцензійної ради.
  • Процедура формування Ліцензійної ради.
  • Критерії автоматичного продовження ліцензії на новий строк та позбавлення ліцензії.
  • Особливості перехідного періоду для лікарів, що практикують.

ПК МОЗ у Рівному

«Приємним стало те що, лікарі дуже активні та піднімають дійсно актуальні питання. Цікаво було почути інші думки та питання, якій піднімались, і які не звучали під час консультацій в інших регіонах. Зокрема, позбавлення/зупинення ліцензії та критерії. Хотілося б, щоб частіше проводилися такі заходи і було більше часу, аби детальніше обговорити різні питання», – зазначила Младена Качурець, Керівник медичного сектору Офісу ефективного регулювання.

Публічні консультації є невід’ємною частиною запровадження якісних змін для лікарів. Такий формат дозволяє почути думки лікарської спільноти з усієї країни, і на основі цього розробити законопроект про професійне ліцензування лікарів та відповідні нормативно-правові акти з урахуванням позицій всіх зацікавлених сторін.

«Захід був дуже цікавим та інформативним. Лунали різні думки, але це навпаки добре, адже в суперечці – народжується істина. Колеги дуже активні та відкриті до співпраці. Реформі – бути! Зміни дійсно потрібні, і ми готові до цих змін, однозначно. І дуже важливо та добре, що консультації проводять з лікарями, з тими, хто практикує та безпосередньо є учасником цих змін. Це добре, що цікавляться нашою думкою»,- Олена Карпович, лікар-анастезіолог Рокитнівської ЦРЛ.

ПК МОЗ Рівне

Медичним фахівцям, які не змогли особисто взяти участь в публічній консультації, Міністерство пропонує висловити свою думку через онлайн-анкету за посиланням.

Консультації проводитимуться з квітня по червень 2019 року. Публічні обговорення вже відбулися в Києві, Ужгороді, Львові й Вінниці, Сумах, Дніпрі, Одесі.

За результатами проведення серії публічних консультацій експертами буде підготовлено аналітичний звіт, який буде враховано під час підготовки законопроекту та підзаконних нормативних актів.

Нагадаємо, проект Концепції професійного ліцензування лікарів в Україні пройшов громадське обговорення, його підготовлено до розгляду Кабінетом Міністрів України.  Запровадження професійного ліцензування лікарів є компонентом середньострокового плану пріоритетних дій Уряду на період 2019-2022 років.

Публічні консультації проводить Міністерство охорони здоров’я України спільно з Офісом ефективного регулювання за сприяння NDI Ukraine та Інституту «Республіка» та завдяки підтримці Уряду Сполученого Королівства Великобританії та Фонду ефективного врядування (GGF).